Cestovní pojištění do Ameriky

Cestovní pojištění do Ameriky
 

Dovolená v Americe je zážitek na celý život. Pokud už se rozhodnete vyrazit, měli byste předem myslet na cestovní pojištění. Zdravotní péče v Americe totiž patří k nejdražším na celém světě, průměrné náklady na léčbu zde dosahují až 230 000 Kč. Bez pojištění by se Vám tedy vaše vysněná dovolená mohla ošklivě prodražit.

Sjednání cestovního pojištění na cestu do USA by mělo v plánování celé cesty stát přibližně na stejné úrovni jako koupě letenek. Nikdy nevíte, jaká zdravotní nepříjemnost Vás může potkat a mít kvůli tomu navíc zkaženou dovolenou a vysátý účet by bylo přinejmenším velmi nepříjemné.
 

Zdravotnictví v USA aneb proč pojištění sjednat

Zdravotní péče v USA je mimořádně nákladná, proto i takové cestovní pojištění vychází dráž než do mnoha jiných zemí, které jsou obecně považovány za nebezpečnější. Průměrné náklady na léčbu turisty dosahují 230 000 Kč, které si v případě absence cestovního pojištění hradí turista sám. Pro příklad si uveďme orientační ceník běžných lékařských úkonů v USA:

  • Základní prohlídka u zubaře: od 4 000 Kč
  • Výplň zubu: 2 900 – 5 800 Kč
  • Jeden den pobytu ve státní nemocnici: zhruba 45 000 Kč
  • Ošetření zlomeniny: 180 000 Kč
  • Léčba akutního zánětu slepého střeva: 600 000 Kč
Teď už máte určitě jasnější představu o důležitosti sjednání cestovního pojištění. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti.
 

Sjednání cestovního pojištění online

Vyřízení pojištění je nejrychlejší online. Zabere zhruba 5 minut, vyberete si v klidu přesně to, co potřebujete, a zaplatíte kartou. Při sjednávání online také velmi často narazíte na poměrně velké slevy. Není tak výjimkou, že právě online získáte nejlepší možné cestovní pojištění do USA. Podobný postup se vyplatí i při sjednání pojištění do Kanady.

 

Druhy cestovního pojištění do USA

  • Nejlevnějším pojištěním je varianta Reference pokrývající pojištění asistenčních služeb a pojištění léčebných výloh v případě onemocnění nebo úrazu do výše 2 500 000 Kč.
  • Varianta Komfort pokrývá léčebné výlohy až do 5 000 000 Kč, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a také pojištění zavazadel.
  • Varianta Excelent pak pokrývá vše, co si od cestovního pojištění můžete přát. Léčebné výlohy jsou zde bez omezení a kromě již jmenovaného sem spadá i pojištění cestování letadlem.
 

Na co si dát pozor                                                            

Ještě než Vám popřejeme příjemnou dovolenou, hodilo by se připomenout pár věcí, na které byste měli dát pozor. Pokud plánujete v zahraničí provozovat rizikové sporty, věnujte pozornost připojištění. Tyto aktivity jsou totiž za příplatek a počítá se do nich například i obyčejné lyžování, surfing a potápění. Důkladně si přečtěte smlouvu, a to hlavně výluky z pojištění. Zjistíte například, že na škody způsobené řízením pod vlivem alkoholu se pojištění nevztahuje, a budete tak přesně vědět, čeho se vyvarovat.

Přejeme hezkou dovolenou bez nehod a úrazů!

 

sjednat cestovní pojištění se slevou 20%25