Cestovní pojištění do Chorvatska

Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko bylo v roce 2016 druhou nejoblíbenější zahraniční destinací českých turistů (hned po Slovensku). Přečtěte si, jaká místa byste určitě měli navštívit a na co před cestou nezapomenout.

Na cestu se nachystejte

            Většina z nás se do Chorvatska dopravuje autem, není to daleko a cesta se dá zvládnout za noc. Přesto byste přípravu neměli podcenit. Před cestou si prostudujte web Ministerstva zahraničních věcí, které zveřejňuje aktuální doporučení a varování, včetně důležitých telefonních čísel, předpisů a také tipů na cestu. Nejpoužívanější cesta je přes Vídeň a Slovinsko. Druhou alternativou je průjezd Maďarskem, kde ušetříte na poplatcích, ale cesta trvá o něco déle. V obou případech ale s dálničními poplatky počítejte a dopředu si zjistěte jejich výši. Zkuste se také vyvarovat klasické sobotní špičky.

Chorvatsko nejsou pouze kempy

            Ještě před pár lety dovolená v Chorvatsku většiny z nás vypadala nějak takto: usmažit řízky, sbalit plavky, sednout do auta a hurá do kempu. A koneckonců proč ne, s dětmi je to často ta nejlepší možnost. Není však jediná. Poptávka řady turistů se změnila, a proto dnes již není problém pronajmout si soukromý apartmán, ubytovat se v luxusním hotelu nebo procestovat jadranské pobřeží v půjčené jachtě.

Místa, která chcete navštívit

            Chorvatsko je opravdu rozmanité a každý si tam najde to své. Pokud jedete s dětmi a hledáte nejlepší pláž, pak doporučujeme vybrat jednu z mnoha na Makarské riviéře, ať už je to Podgora, Gornja Vala nebo Punta Rata. Pro potápění je nejlepší ostrov Vis. Nejvíce noční zábavy najdete v Záhřebu. Milovníci kultury a historie si užijí v Dubrovníku, ale také v městečku Trogir nebo Poreči. Nebo si užijte od všeho trochu.

Cestovní pojištění je jistota

            Cestovní pojištění do Chorvatska se určitě vyplatí. Nikdy nevíte, co se může stát. Vybrat si můžete z různých variant podle toho, co vám vyhovuje nejvíce. Pro starostlivé rodiče nebo sportovce je tu i možnost cestovního připojištění.

Výhody cestovního pojištění do Chorvatska

  • Téměř neomezené krytí léčebných výloh 
  • Asistenční služba 24/7
  • Celosvětová síť smluvních zdravotnických zařízení
  • Krytí běžných sportů už v základní variantě pojištění
  • Pojištění zavazadel kryje i sportovní vybavení
  • Zvýhodněná cena pro děti do 18 let
  • Široká škála připojištění

sjednat cestovní pojištění se slevou 20%25