Cestovní pojištění po Evropě

Cestovní pojištění po Evropě

Eurovíkendy, zimní i letní dovolená. Často vyjíždíme užít si trochu volna a odpočinout si do některého z evropských států. I na dovolené se, ale může leccos přihodit. Buďte připraveni a nenechte se zaskočit nenadálou událostí.

Zjistěte si před odjezdem důležité informace o zemi, kterou se chystáte navštívit, o místních zvycích a třeba místech, kam se nesmí chodit či o zákazu fotografování. I přesto, že se může zdát, že v každé evropské zemi je to stejné, tak není.
 
Před odjezdem si hlavně nezapomeňte zkontrolovat všechny doklady. Důležitá je hlavně platnost občanského průkazu a pasu a také platnost kreditní karty. Pokud si vezete peníze v hotovosti je nejlepší je mít uložené na více místech. V případě krádeže či ztráty kabelky pak oceníte, že máte část peněz i jinde a nepřišli jste najednou o vše.

Zabalte si raději oba doklady totožnosti
 
To samé platí o dokladech. Vezměte si s sebou raději oba doklady – jak občanský průkaz, tak i pas. Pokud každý dáte na jiné místo, tak v případě krádeže či ztráty budete mít ještě ten druhý a nebudete muset řešit vystavení náhradního dokladu, abyste se mohli vrátit zpět.
 
Je nám jasné, že se s pobytem v cizí zemi chcete pochlubit svým přátelům na sociálních sítích. Pečlivě to ale zvažte. Každoročně totiž pojišťovny řeší spoustu případů, kdy jejich klient odcestoval na dovolenou a napsal si to na sociální sítě. Po návratu našel vykradený byt. Pochlubte se fotkami a zážitky vždycky raději až po návratu domů.

Nenechte se překvapit nečekanou událostí
 
Krádež či ztráta dokladů, to se může stát každému z nás. Smůla je, když se vám to přihodí zrovna na dovolené. Při krádeži či odcizení dokladů je potřeba zajít na policii, kde vám vystaví protokol, ten vám pro návrat domu v rámci Evropské unie stačí. V případě ztráty či odcizení řidičského průkazu je také potřeba navštívit policii, kde vám vystaví potvrzení o krádeži/ztrátě. S kartičkou pojištěnce je to jednodušší, tam stačí o ztrátě informovat zdravotní pojišťovnu a ta vám po ověření rodného čísla náhradní doklad odfaxuje.
 
Při ztrátě či odcizení peněz,buď můžete požádat zastupitelský úřad ČR v místě vašeho pobytu, kde vám půjčí peníze, které budete potřebovat na návrat do Česka. Držitelé embosovaných karet mohou požádat banku o vydání náhradní hotovosti nebo vystavení náhradní platební karty, obojí je ale zpoplatněno částkou 3 000 – 4 000 korun a peníze dostanete do 24 hodin, kartu až za 3 dny. Rychlejší a levnější varianta je nechat si peníze poslat z České republiky prostřednictvím specializovaných organizací jako Western Unio či Chequepoint.

Asistenční služba 24/7 vám poradí
 
V rámci cestovního pojištění do zahraničí máte k dispozici i asistenční službu. Při jakékoliv nečekané události je tak nejlepší nám zavolat. Jsme tu pro vás 24h denně, 7 dní v týdnu a poradíme vám, co dělat a hlavně kde v místě vašeho pobytu najít příslušné úřady či vám pomůžeme s tlumočením.
 
Co nabízí cestovní pojištění do Evropy?
  • Téměř neomezené krytí léčebných výloh
  • Asistenční služba 24/7
  • Celosvětová síť smluvních zdravotnických zařízení
  • Krytí běžných sportů už v základní variantě pojištění
  • Pojištění zavazadel kryje i sportovní vybavení
  • Zvýhodněná cena pro děti do 18 let
  • Široká škála připojištění
 

sjednat cestovní pojištění se slevou 20%25