Homepage > O nás > Informace > Loupež v Paříži: Příběhy našich klientů

Loupež v Paříži: Příběhy našich klientů

Co když vás na dovolené okradou? I v takové situaci vám pomůžeme.
 
Paříž, podvečer, poloprázdná stanice metra. Čekáte na další spoj, když tu náhle do vás někdo strčí, vytrhne vám kufřík se všemi doklady z ruky, povalí vás na zem a uteče. Zůstanete úplně sami v cizím městě bez peněz a bez dokladů. Co byste v takové situaci dělali?

web-(1).jpeg

Pan S. byl právě na služební cestě v Paříži, kde měl strávit víkend a v pondělí se vrátit do Maďarska, odkud přicestoval. Celou dobu s sebou nosil kožený kufřík, ve kterém měl finanční obnos a doklady. V pátek se vydal na obchodní schůzku, jeho kufřík však zaujal dvojici pouličních zlodějů, kteří si ho vyhlídli a sledovali až do stanice metra. 

Pan S. postával na nástupišti a čekal na příjezd vlaku, když se k němu zezadu přiblížil jeden ze sehrané dvojice zlodějů. Vlak právě vjížděl do stanice a pan S. se chystal k nástupu, když do něj zezadu muž strčil, shodil ho na zem a druhý mu v nastalém zmatku vytrhl z ruky kufřík se všemi penězi i doklady. Než se pan S. stačil vzpamatovat, ztratili se oba muži i v davu.

Dovedete si takovou situaci představit? Jak byste se dostali zpátky domů? Pan S. měl naštěstí cestovní pojištněí a zavolal asistenční linku AXA Assistance, kde mu operátor zjistil kontakt a adresu maďarského konzulátu. Pan S. se tam okamžitě vydal a úředníci pro něj vystavili náhradní dokumenty. S těmi se pak pan S. bez problémů dostal zpátky do Maďarska.


Nezapomeňte, že s cestovkem od AXA Assistance máte k dispozici nonstop asistenční službu, která vás vytáhne z nejrůznějších průšvihů. Když si nevíte rady, prostě zavolejte. Pomůžeme vám stejně, jako jsme pomohli panu S. v Paříži.