5 nejkrásnějších italských pláží


Itálie je jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací evropských turistů.
Tato země se právem pyšní nádhernými plážemi, jedinečnou horskou krajinou, bohatou historií, pestrou kulturou, luxusními městy a samozřejmě skvělou národní kuchyní.


V tomto článku jsme pro vás připravili seznam 5 nejkrásnějších pláží,
které Vás rozhodně nezklamou. Podívejme se, které to jsou!

1. Spiaggia dei Coniglio, Lampedusa

Spiaggia del Coniglio, která je mnohými považována za nejlepší pláž v Evropě i na světě, je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších italských pláží. Na plážích je jemný bílý písek, křišťálově čistá a azurově modrá voda, která připomíná Karibik. Potřebujete víc?

2. Spiaggia La Pelosa, Stintino, Sardinie

Pláž La Pelosa je všeobecně považována za jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově Sardinie. Říká se, že voda je zde krásnější než kdekoli jinde v Itálii. Díky průzračné tyrkysové vodě, velkým divokým vlnám a bílému písku vypadá spíše jako exotická pláž.

3. Cala Mariolu, Orosei, Sardinie

Pláž Cala Mariolu v zálivu Orosei na Sardinii má také tyrkysovou vodu, ale odlišuje se od ostatních velkými písečnými dunami. Pláž je chráněna před sluncem masivními útesy, sluneční paprsky na ni dopadají pouze ráno a brzy odpoledne,
v ostatních částech dne je ve stínu. Pláž je přístupná pouze lodí, takže zde není tolik turistů.

4. Baia del Silenzio, Sestri Levante

Písečná pláž se nachází v půvabné zátoce na pobřeží Ligurského moře nedaleko Janova. Sestri Levante je známé tím, že se zde každoročně uděluje Andersenova cena za nejlepší knihu pro děti a mládež, pojmenovaná po Hansi Christianu Andersenovi. Na konci května, během třídenní akce, jsou pláže a ulice plné klaunů
a umělců.

5. Spiaggia di Tuerredda, Teulada, Cagliari, Sardinie

Na krásnou pláž Spiaggia di Tuerredda s jemným pískem na Sardinii se dostanete přes pomerančové háje. Pláž je nejoblíbenější u rodin s dětmi, a to především díky široké nabídce vybavení, které je vhodné pro děti.

Než sbalíte kufry, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění AXA a můžete vyrazit objevovat nejkrásnější italské pláže!