6 důvodů, proč lyžaři nesnáší snowboardisty


Lyžař se v lyžákách pohybuje jako robot s pokročilou artritidou, snowboarďák si vesele vykračuje.
 
Přijede takhle lyžař ke skupince snowboardistů a vesele jim říká…“ stop. Vesele? No to určitě. Víte, co si takový lyžař většinou o snowboardistech myslí? My vám to v 6 přehledných bodech vysvětlíme.

fallen2-(1).png

Jsou horší než přírodní překážky

Každé lyžařské online fórum má minimálně jednu rubriku, která začíná otázkou: „Proč snowboardisté vysedávají na svahu?“ Nalézt tam kloudnou odpověď bez urážek je ale těžší, než zazpívat po 5 panácích státní hymnu a nedopustit se při tom hanobení státních symbolů.

Netahají se s výbavou…

Zatímco vy jste si poctivě odtahali lyže a tyčky k vleku a teď se do nich soukáte, snowboardista hodí prkno na rameno a může vesele na svah. Potají toužíte podrazit mu nohy, ale v lyžákách ho prostě nedoženete.

… a ještě si vykračují na pána

Ještě aby si nevykračoval, když má tak pohodlné boty. Zatímco vy se v lyžákách pohybujete jako robot s pokročilou artritidou, snowboarďák prostě sundá prkno a běží do hospody na kafe. A než tam dojdete vy, má dopito.

Neloví po pádu výbavu tyčky na svahu

Lyžaři padají na způsob šrapnelu: tyčky, rukavice a lyže se při pádu rozletí do všech stran. To se vám s prknem stane jen tehdy, když si ho roztříštíte. A na to už člověk musí být hodně velký koumák.​

Měli by jim zakázat vstup na vleky

„Vleky byly stvořeny pro nás, lyžaře,“ myslí si pyšně lyžař, když se snaží přes neohrabaného prknaře dostat ven ze sedačky. A má pravdu. Ale to je tak všechno, co s tím zmůže.

A když mají namále, prostě si sednou na zadek

To je možná odpověď na první otázku. Zkuste to samé udělat na lyžích. Vlastně radši ne. Nebudeme vás nabádat ke zdraví ohrožujícím kouskům.

Prý že neštěstí nechodí po horách. Ale chodí, to si pište. A když bude chtít, klidně vám nějakého toho snowboarďáka nebo lyžaře do cesty připlete. Proto je fajn mít cestovní pojištění AXA Assistance s nonstop asistenční službou. Jak se říká: "Jistota, půl zdraví!" (nebo to bylo jinak?)