Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.

6 tipů, kam na dovolenou v roce 2017


Zajezděte si na skútrech v Dubrovníku nebo objevte pravěké hrobky ve Španělsku.

Z hor už slézá poslední sníh a cestovní agentury žhaví první First Minute zájezdy. Pokud ještě nevíte, kam v roce 2017 pojedete na dovču, inspirujte se našimi tipy. Máme něco pro vyznavače kultury, zábavy i piva.

Dubrovnik_1.png

#1. Dubrovník se probouzí

Perlu Dalmátského pobřeží doporučujeme navštívit spíše na přelomu jara a léta, kdy procházka po městských hradbách ještě nepřipomíná obléhání hradu hordami turistů z celého světa. Půjčit si na půl dne loď nebo vodní skútr, podvečer strávit ve veggie kavárně Nishta a kolem půlnoci poslouchat kytaristu na klášterních schodech, to je to pravé Chorvatsko.

stockholm_1.png

#2. Stockholm, nová mekka umění

Hlavní města Švédska zasáhla letos jedna významná změna: velká část uměleckých i historických muzeí přestala vybírat - doposud poměrně vysoké - vstupné a nabízí své poklady zcela zdarma. Doporučujeme např. Muzeum moderního umění, muzeum přírodní historie, švédské historické muzeum nebo hrad Skokloster.

Paphos_1.png

#3. Kypr: za kulturou, nebo na "Pivo"?

Kyperský Paphos se pro rok 2017 stal evropským hlavním městem kultury a návštěvníkům nabízí nespočet uměleckých a kulturních atrakcí, podobně je na tom i hlavní město rozděleného ostrova, Nicosia. Pro odlehčení doporučujeme minipivovar s poněkud českým názvem "Pivo". Vedou ho 3 bratři, kteří studovali pivovarnictví v Praze a nyní šíří naše pivní evangelium ve sluneční metropoli (v průměru je zde až 330 slunečných dnů ročně) Evropy. 

kalabrie_1.png

#4. Vínem a kořením prosycená Kalábrie

Řím a Toskánsko zná každá, pro fajnšmekry je tady italská Kalábrie. Bohaté variace koření, mořské plody, organické farmy a místní vinaři připraví vašim chuťovým buňkám dovolenou, ze které se nebudou chtít vracet. Mimo to můžete navštívit středověké vesničky Gerace nebo Badolato, případně se přihlásit na nespočet vinařských nebo kuchařských workshopů. Jenom pozor, aby se vám ze všeho toho koření neudělalo šoufl.

El-Torcal-Antequerra_1.png

#5. Za starověkými hrobkami na jih Španělska

Megalitické stavby jako dolmeny nebo menhiry si obvykle spojujeme s keltskými druidy, několik nových se však nedávno objevilo i na jihu Španělska, v regionu Andalusie. Až 5000 let staré kamenné hrobky si můžete zajet prohlédnout do hor poblíž města Antequerra. Tři z nich se v roce 2016 staly památkou světového dědictví UNESCO s odůvodněním, že jde o "jedno z nejvýznamnějších architektonických děl evropské prehistorie."

lofoty_1.png#6. Umění pod skalami na březích Norského moře


Rozeklané útesy Lofotských ostrovů, vyrůstající z kobaltově zbarvených vod Norského moře, vábí chodce, cyklisty, kajakáře a obecně všechny vyznavače outdooru. K těm se zde přidružili umělci, kteří proměnili bývalé rybí továrny na galerie moderního umění. Z Prahy navíc seženete zpáteční letenku do několika norských měst v rozmezí 2000 – 4000 Kč, takže není nad čím váhat.

Zábava bez starostí

Nezapomeňte, že každá sranda něco stojí. A tím nemyslíme jen peníze. Zranit se na vodním skútru nebo skončit po exotickém jídle na výplachu žaludku není nic neobvyklého a stát se to může každému. Abyste se na cestách nemuseli omezovat, pořiďte si cestovní pojištění AXA Assistance. S ním si můžete dovolenou užít podle libosti – a pokud skončíte u doktora nebo budete třeba potřebovat jen poradit, naše pojištění s asistenční službou vás podrží.