Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.

Aplikace na výuku angličtiny: Zlepšete mluvení, poslech i slovíčka



Chcete si do prázdnin vylepšit angličtinu, ale nemáte dost času na učení? Jazykové mobilní aplikace můžete využít cestou metrem, během pauzy v práci nebo večer u televize. Pro zlepšení jazyka vám stačí pár minut denně. Zatímco sovičku Duolingo zná asi každý, pro učení slovíček se velmi dobře hodí Quizlet a pokud chcete vylepšit psaný projev, může využít Grammarly. Unikátní koncept učení jazyků přináší česká aplikace Mooveez, která nabízí procvičování jazyka na videoukázkách. Přečtěte si, jak co nejlépe využít aplikace na výuku angličtiny.
 
Anglicky se můžete učit pomocí mobilní aplikace Duolingo

Srovnání nejpopulárnějších aplikací pro výuku angličtiny

Aplikace
Cena za měsíc
Česká lokalizace
Pro koho je vhodná
Co se naučíte
Duolingo
6,99 USD 
Ano (pro angličtinu)
Začátečníky až mírně pokročilé
V krátkých lekcích procvičujete slovní zásobu, krátké věty a mluvení. Lekce nemůžete přeskakovat. 
Mooveez
14,99 USD
Ano
Začátečníky až mírně pokročilé
Posiluje všechny složky učení jazyka na základě krátkých videí.
Quizlet
2,99 USD
Ne
Všechny úrovně
Vytvoříte kartičky na procvičování slovní zásoby nebo gramatických jevů. Umožňuje také tvorbu kvízů.
Grammarly
12 EUR
Ne
Spíše pokročilé
Správně gramaticky a stylisticky tvořit text.
Memrise
22,99 USD
Ne
Začátečníky až mírně pokročilé
Posiluje všechny složky učení jazyka na základě krátkých videí s rodilými mluvčími. Můžete si vybírat jednotlivá témata.

Sovička Duolingo vám připomene, že se máte učit

Lekce se sovičkou z Duolinga jsou mírně návykové. Pravidelně se vám připomíná, oslavuje s vámi úspěchy a je smutná, když pár dní netrénujete. I proto si ji oblíbilo 500 milionů lidí na celém světě. Duolingo nabízí výuku angličtiny pro česky hovořící od začátečníků po pokročilé. V úvodu můžete vyplnit rozřazovací test nebo začít úplně od začátku.
 
Jednotlivé lekce jsou srozumitelné, nabízejí slovíčka a věty, které překládáte nebo opakujete. Lekce jsou prokládané poslechem příběhů. Témata nemůžete volit individuálně: procházíte lekcemi podle předem nastaveného plánu. V sekci opakování můžete cvičit nejčastější chyby, slovíčka, mluvení a poslech.
 
V neplacené verzi Duolinga musíte sledovat velké množství reklam a máte omezený počet chyb, které můžete denně udělat. Cena Duolingo placené verze je 6,99 USD měsíčně nebo 83,99 USD ročně. Využít můžete i zvýhodněné rodinné předplatné pro 2-6 osob.
 

Učte se nápodobou jako děti: Mooveez

S Mooveez se anglicky naučíte jako děti. Seznámíte se s rodinou Forte, která v krátkých videích zažívá každodenní situace: od nákupu v obchodě po odlet na dovolenou. Ve videích postupně trénujete 4 dovednosti: nejdříve poslech, pak porozumění, následně slovíčka nebo věty opakujete (imitace) a nakonec sami mluvíte.
 
Placená verze bez reklam stojí 14,99 USD. Získáte s ní možnost studia více jazyků, prémiové kurzy nebo vysvětlení gramatiky.
 

Quizlet: vytvořte si vlastní výukové karty

Nemůžete si zapamatovat slovíčka? V aplikaci Quizlet si vytvoříte vlastní kartičky, ze kterých si můžete slovní zásobu opakovat. Vytvářet můžete různé kvízy a testy. Po sestavení kartiček můžete využít funkci learn (učit se), test (aplikace vás vyzkouší) nebo match (přiřazování kartiček). Aplikaci využívá mnoho lektorů (nejen) angličtiny, takže v ní můžete najít tisíce už hotových výukových materiálů. Aplikace je vhodnější jako podpora prezenční výuky.
 
Placená verze za 2,99 USD měsíčně nabízí širší nabídku formátů, trénování dlouhodobé paměti a pokročilé nástroje pro tvorbu testů.
 

Grammarly vylepší váš sloh a upozorní na chyby

Pokud umíte anglicky dobře, ale chcete si vylepšit psaný projev, využijte aplikaci Grammarly. Pokud do ní vložíte anglický text, upozorní vás na většinu gramatických a pravopisných chyb. Opravit tak můžete pracovní nebo soukromé e-maily, obchodní nabídky a další anglické dokumenty. A protože se angličtina v různých regionech liší, můžete nastavit kontrolu v britské, americké, kanadské, australské nebo indické verzi. Aplikaci také můžete nainstalovat do počítače jako rozšíření, které vás bude kontrolovat při psaní všech anglických textů.
 
Placená verze nabízí za 12 eur měsíčně stylistickou opravu, úpravu celých vět nebo upozornění na nechtěné plagiátorství.
 
Vybrat si z množství aplikací na výuku angličtiny je obtížné

Memrise, Duolingo, nebo Grammarly? Jak vybrat správnou aplikaci 

Kterou aplikaci vybrat? Vybírejte podle toho, jestli jste začátečník nebo pokročilý, jak často se chcete učit a co potřebujete vylepšit. Pokud jste začátečník, ověřte, jestli aplikace nabízí kurzy v češtině. Např. Memrise takové kurzy nenabízí a musíte se tak angličtinu učit z jiného jazyka, např. polštiny.  Pro začátečníky jsou vhodné Duolingo, Memrise nebo Mooveez. Pokud chcete doplnit učení memorováním slovíček, vytvořte testy v Quitletu. Pokročilí využijí Grammarly pro kontrolu psaného textu.
 
Nejlépe se anglicky naučíte, když vyrazíte do zahraničí, kde budete mít příležitost komunikovat s rodilými mluvčími a poznávat kulturu z první ruky. Aby byla vaše cesta opravdu bezstarostná a mohli jste se plně soustředit na učení, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které vás ochrání v případě nečekaných událostí.


 
Otázky a odpovědi
ROZBALIT VŠE
Jak se zlepšit v angličtině, když mám málo času?
Pro učení jazyka je důležitá pravidelnost. Pokud se denně budete efektivně učit alespoň 10 minut, brzy zaznamenáte výsledky.
Jak zlepšit poslech v angličtině?
Výborná jsou videa s titulky. Využít můžete seriály a filmy, které už znáte v češtině. Zapněte si je v původním znění s anglickými titulky. Nezalekněte se, pokud zpočátku budete rozumět jen polovině textu. Časem si zvyknete na výslovnost a rytmus jazyka a zlepšíte si porozumění.
Jak si zlepšit slovní zásobu v angličtině?
Vypisujte si slovíčka, která neznáte, a trénujte je na paměťových kartách. Využít můžete např. Quizlet. Výborné jsou také myšlenkové mapy, díky nimž poskládáte slovní zásobu z jednotlivých oblastí. Nová slovíčka, na která přes den narazíte, si zapisujte do sešitu nebo do mobilu a pravidelně je procházejte a uspořádejte.