Cestování autobusem


Pro mnohé může být při cestách do zahraničí stresující pocit nevolnosti, fronty, omezení týkající se zavazadel nebo zpoždění či zrušení letů. Autobusová doprava může být skvělou alternativou, jak se těmto problémům vyhnout. Autobusové linky zahrnují velký výběr destinací. 

 

Výlety autobusem levně

 

Několik cestovních kanceláří prodává zahraniční autobusové zájezdy za zlomek ceny letenek. Autobusové linky Grand Tours nabízí zájezdy do 12 zemí spolu s ubytováním, takže si můžete zařídit dovolenou jediným kliknutím a ušetřit tím svůj čas. Ti, kteří nežijí v hlavním městě a nechtějí cestovat na místo odjezdu, mají také možnost zvolit si autobusový výlet: Kiruccan slibuje například autobusové výlety do Békéscsaby a Szegedu a několik dalších výletů. Radost mohou mít i milovníci Řecka, protože IBUSZ také spouští autobusovou dopravu do dvou neustále se měnících lokalit.

Stojí za to se porozhlédnout po nabídkách cestovních kanceláří, protože často můžete chytit například slevy před rezervací nebo last minute akce, se kterými můžeme ušetřit několik tisíc korun.

 

Proč si vybrat cestu autobusem?

 

Narozdíl od letecké dopravy, nejste tolik omezeni podmínkami pro cestování týkající se limitů zavazadel. Některé autobusové společnosti nemají nastavené žádné pravidla a omezení a u některých se setkáte také s omezením týkajícím se hmotnosti a velikosti, ale podmínky nejsou tak přísné jako u letecké dopravy. Autobusy obvykle během cesty zastavují několikrát při delší trase, takže máte možnost každých pár hodin se protáhnout nebo si zajít pro kávu. Na rozdíl od letecké dopravy si můžete vzít nápoje s sebou téměř na jakýkoliv autobusový zájezd a máte větší prostor na sezení. Pokud si zarezervujete brzy místo, můžete si vybrat místo s panoramatickým výhledem nebo sedadlo za schodištěm, které slibuje více prostoru pro nohy. Pozitivní je, že můžete vidět i krajinu, kterou byste například z letadla neviděli, takže cestování autobusem může být výjimečným zážitkem, než dorazíte do cíle.

Často se můžete setkat s jednodenními nebo dvoudenními zahraničními autobusovými výlety, které jsou ideální pro víkendový program, aniž byste si museli vzít volno v práci nebo reorganizovat věci, které byste měli dělat doma.

 

Při výběru jiného dopravního prostředku nezapomínejte na cestovní pojištění, protože neočekávané události mohou během Vaší cesty vždy způsobit problémy!

 

Náš další článek: Sedm divů světa