Cestování do zahraničí s dítětemVětšina rodičů řeší problém týkající se komplikovaného cestování s malým dítětem. Cestování s dítětem, ale naštěstí není nemožné, stačí vědět, jak si cestování ulehčit a můžete vyrazit! Většina leteckých společností doporučuje nelétat s dítětem do dvou let. 

Pokud se rozhodnete cestovat s dítětem do dvou let, pomůže, když dítě budete držet v náručí, aby mělo pocit bezpečí a dále také pravidelné krmení dítěte, aby neplakalo. 

Dalším tipem je snažit se dítě unavit formou cvičení pro malé děti či nějakou aktivitou, aby část letu prospalo. Pokud je Vaše dítě zrovna nemocné nebo jednoduše cítíte, že zatím nebude možné let absolvovat, nedoporučujeme s ním cestovat. Počkejte radši pár týdnů, než dočasná nemoc úplně zmizí a budete připraveni. Pokud cestujete letadlem, stojí za to nechat své dítě v nosítku ve stylu klokana. Děti se cítí mnohem bezpečněji, pokud mohou zůstat blízko matčina těla. Pro menší miminka je určitě nejlepší kočárek s košíkem, které lze vyjmout a snadno připevnit i na autosedačku. To trochu usnadňuje cestování autem a letadlem a celkovou přepravu dítěte například z auta do kavárny nebo z letadla do hotelu. Pouze v klidném a odpočatém stavu se vyplatí vydat se na cestu. Přibrat byste měli také některé oblíbené hračky, abyste si mohli hrát s dítětem na cestách, ať už jde o chrastítka, plyšáky nebo jiné hračky.
 

Vždy dbejte na bezpečnost své rodiny a vyberte si vhodné cestovní pojištění, které splňuje všechny Vaše kritéria!