Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.

Cestovní pojištění pro děti: užijte si rodinnou dovolenou v kliduRodinná dovolená v klidu: pořiďte si výhodné rodinné cestovní pojištění
Cestování s dětmi se snadno může změnit v drama. Stačí pád na dětském hřišti, salmonela ve zmrzlině nebo žahnutí medúzy při plavání, a z klidného odpoledne na pláži je závod s časem při hledání místního doktora. Pro nenadálé situace se proto hodí kvalitní cestovní pojištění. Díky němu najdete včas lékařské ošetření a nemusíte se starat o účty. Dobré připojištění pokryje i situace, kdy vaše dítě v hotelu omylem něco rozbije nebo poškodí. Jak vybrat správnou pojistku?
 

Cestování s dětmi přináší mnoho nástrah: jak jim předcházet?

Těšíte se, jak si na dovolené odpočinete. Jenže pak to přijde.  Nevolnost z úžehu, spáleniny od slunce, cestovní průjem nebo nachlazení. A když dítě dostatečně nehlídáte, zraní se na toboganu, kousne ho toulavý pes, chytne klíště nebo ochutná jedovatou rostlinu. Jak těmto situacím předcházet?
 
Abyste snížili cestovní rizika, zjistěte si co nejvíce informací o místě, do kterého cestujete. Prověřte zejména nutnost očkování, zdravotní rizika (např. výskyt klíšťové encefalitidy, vztekliny nebo infekčních nemocí) a kvalitu vody. Informace můžete získat na některé z klinik cestovní medicíny nebo na Ministerstvu zahraničí.
 
Tip: v místech, která jsou proslulá průjmy, někdy nazývanými faraonovou pomstou (typicky Egypt) si dejte pozor na konzumaci vody z kohoutku, ale také místní vodou omytých potravin – hlavně ovoce.  
 
Cestování s dětmi se snadno může změnit v drama.

 Co si přibalit na dovolenou?

  • krabičku první záchrany: doporučujeme alespoň desinfekci, obvaz, náplast a základní léky (antipyretikum proti teplotě, léky proti průjmům), pokud cestujete letadlem, ověřte, zda můžete vše vzít na palubu
  • léky, které pravidelně užíváte: před cestou ověřte, za jakých podmínek je může převážet, a případně si vyžádejte potvrzení od lékaře
  • kontakt na místního lékaře
  • cestovní pojištění: uložte si číslo na asistenční službu do telefonu  
  • kartička se jménem, telefonem a případně adresou hotelu: vybavte jí každé vaše dítě pro případ, že se během cesty rozdělíte nebo se dítě ztratí

Myslete na úrazové pojištění i asistenční služby

Kromě léků nezapomeňte přibalit i cestovní pojištění. Uzavřít ho můžete online, stihnete to i před odjezdem cestou na letiště. Jak ho správně vybrat? Pojistku nastavte podle aktivit, které budete při cestě podnikat, a destinace, do které míříte. Jinak vás mohou překvapit výluky. Doporučujeme nešetřit na limitu plnění: i ošetření menších úrazů může v cizině stát přes 100 000 Kč, vyšetření magnetickou rezonancí při úrazu hlavy se může vyšplhat až na vyšší statisíce, nejdražší jsou letecké převozy při nehodách v horách a repatriace do ČR.
 
Vybrat si můžete i z různých připojištění. Pokud plánujete ferraty, rafting nebo jiné adrenalinové sporty, budete potřebovat připojištění pro rizikové sporty. Nezapomeňte, že každá pojišťovna má jiné pojistné krytí těchto sportů a některé nepojišťují např. ferraty od úrovně C. Výhodné jsou také asistenční služby, které umí zajistit právní poradenství nebo tlumočníka. Připojistit můžete také vaše zavazadla nebo občanskou odpovědnost.
 
Při cestování s dětmi často dochází k úrazům nebo zraněním.

Pojištění dítěte do zahraničí se vyplatí i doma nebo v EU

Možná si teď říkáte, že v celé EU vám platí modrá kartička zdravotního pojištění. Máte sice pravdu, veřejné pojištění ale nekryje všechny situace, které mohou nastat. V zahraničí často narazíte na soukromé kliniky, spoluúčast nebo poplatky u lékaře. Modrá kartička přitom hradí stejné náklady, jako by hradila místním občanům. Nezajistí návrat do vlasti nebo asistenční služby. Pokud plánujete aktivní dovolenou v ČR, bude se vám hodit cestovní pojištění včetně pojištění rizikových sportů. Získat s ním můžete cykloasistenci, autoasistenci, pojištění zavazadel nebo domácích mazlíčků.
 

Rodinné cestovní pojištění: jeden balíček pro všechny

Některé pojišťovny nabízejí balíčky pojištění pro celou rodinu. Nemusíte tak pracně uzavírat pojistku pro každého zvlášť. Navíc získáte pojistku se slevou. Nabídka platí pouze pro členy rodiny: dva dospělé (rodiče nebo partnery, kteří spolu žijí ve společné domácnosti) a nezletilé děti. Pokud cestujete jako skupina a nejste příbuzní, můžete využít nabídku skupinového pojištění.
 

Pojištění odpovědnosti vás chrání před nehodami

Kolikrát denně se podaří vašemu dítěti něco vylít, pokazit nebo rozbít? Přesně to se může stát i během vaší dovolené. Pokud vám dítě rozsedne sluneční brýle nebo shodí v restauraci loktem skleničku, je to pouze nepříjemné. Když ale v hotelu zavadí o drahou vázu nebo počmárá luxusní tapety v hotelové lobby, škody se mohou vyšplhat do desetitisíců. Většinu situací, při kterých dítě způsobí někomu jinému škodu na majetku nebo zdraví, kryje pojištění odpovědnosti. Proto se nevyplatí pojištění podcenit. 

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']