Nejkrásnější místa v Rakousku


Rakousko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací, kterou si určitě užijete v každém ročním období. Vzhledem k tomu, že se v této zemi nachází Alpy, je velmi oblíbená u lyžařů a turistů, ale i její malebné osady nabízejí okouzlující příležitosti na výlet kdykoli během roku.
 
Malá rakouská vesnice Hallstatt vám svou sedmitisícovou historií, umístěním u jezera a tradičními domy okamžitě ukradne srdce. Úzké uličky plné kaváren a gotický kostel jsou jen třešničkou na dortu. Milovníci hudby nesmí vynechat vesnici Mozart (Gilgen), která je od Salcburku vzdálená jen 29 km. V jihozápadní části města s nostalgickým výtahem můžete dokonce dosáhnout výšky 1522 metrů na Zwölferhornu a obdivovat kouzelnou krajinu, která se před vámi otevírá.
 
Směrem na západ se dostanete do skutečné tyrolské vesnice, která byla v roce 1983 prohlášena za nejkrásnější v zemi. Alpbach okouzlí všechny návštěvníky svými typickými alpskými chatami a tradiční architekturou. Když přijdete do Lienzu, pocítíte dotek Itálie - 3000 metrů dlouhé horské vrcholy podél hranice. Město také uchovává mnoho středověkých památek, například hrad Bruck nebo nejstarší budovu města, dominikánský klášter.
 
Kromě nejsympatičtější rakouské destinace je také důležité zvolit správné cestovní pojištění!