Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Cestujte chytře


Pokud je léto, jsou prázdniny. Samozřejmě nejezdíme jen za sluníčkem, v posledních letech jsou velmi oblíbené rané podzimní výlety, kdy už k nám dorazila nepřízeň počasí, je velmi příjemné prodloužit si léto v jižní zemi. Zvyků je tolik, kolik lidí chce cestovat, ale existuje několik základních zásad, které by měl každý zvážit.
 
Cestujte-chytre-(1).jpgI když je náhodné cestování opravdu trendy, můžeme vyrazit bezpečněji, pokud jsme si vědomi svého cíle. Při výběru se vyplatí zvážit naše touhy a naše možnosti. Průnik těchto dvou bude skutečností. Při hledání ubytování se podívejme na recenze místa, dnes už to není problém, protože na nějakém internetovém fóru jsou určitě recenze. Pokud máme nějaké pochybnosti nebo další otázky, neváhejte zavolat do ubytování, které jste viděli. Kromě toho je důležité vzít v úvahu, pokud cestuje více lidí, kdo má jaké očekávání ohledně ubytování. Pojďme si také probrat, jaké ubytování by bylo pro každého cestovatele nejvhodnější, porovnat výhody a nevýhody. Jsou tací, kteří by si raději zaplatili dražší, ale pohodlnější ubytování, ale mohou se najít tací, kteří by hlasovali pro levnější byt, aby se ušetřená částka ušetřila na něco jiného. Pokud se dokážeme dohodnout, lze předejít případným konfliktům a všichni prožijí klidné svátky.

Při plánování cesty přemýšlíme, kterým vozidlem se vyplatí jet v závislosti na vzdálenosti, a poté zohledňujeme faktory pohodlí a rozpočtu podle našich vlastních priorit. Na stránkách Skyscanneru si například můžeme porovnat nabídky více leteckých společností na zájezd zároveň, takže si můžeme snadno prohlédnout a rozhodnout se pro tu, která nám nejvíce vyhovuje. Zamysleme se také nad tím, zda je vůbec nutné nastupovat do letadla, vždyť do oblastí bližších destinací se často levněji dopravíme vlakem, autobusem nebo dokonce autem.

Sbalme se co nejpraktičtěji, mějme vše důležité s sebou, ale nic zbytečně nevozme. Nejdůležitější věci, doklady, letenky a místní měna, by měly být po ruce, ale na bezpečném místě. Může být praktické připravit se na nejhorší a tyto dokumenty si předem okopírovat nebo naskenovat, aby nebyl problém dostat se domů, pokud je ztratíme. Nezapomeňte na naši cestovní lékárnu, podle toho, kam cestujeme, ale na cesty do zahraničí je dobré mít s sebou i léky proti bolesti, obvazy, antiseptika na rány a probiotika. Samozřejmě je také nezbytné se předem informovat o dané zemi, a to o otázkách, jako je nutnost případného očkování a spotřeba místní vody z vodovodu. Při balení mějte na paměti, že i když cestujete do teplého klimatu, noci mohou být stále překvapivě chladné, a pokud vás zastihne nečekaný déšť, můžete snadno nastydnout, proto si k plavkám vždy přibalte alespoň jeden svetr aby se vás to na dovolené nedotklo tak nepříjemného překvapení.

Pokud plánujeme dopředu, pobyt tam je také levnější a praktičtější. Například ve vztahu k místní dopravě stojí za to vědět, že ve většině měst je nejlepší použít městskou hromadnou dopravu, hlavní je využít linkovou dopravu. Na mnoha místech existuje i aplikace vhodná pro nákup jízdenek, která ušetří spoustu času a plýtvání papírem, ale také se snáze cestuje nákupem denní jízdenky nebo vícedenní jízdenky. Pokud jste aktivní, může být dobrým řešením i městské kolo, například tato půjčovna kol najdete ve většině evropských měst.

Kromě toho si předem ujasněme, jaké atrakce chceme navštívit, protože můžete ušetřit spoustu minut a hodin čekání ve frontě, pokud si koupíte vstupenky na takové atrakce předem. Podobně dobře uděláme, když si předem odhlásíme restaurace, kde se chceme najíst, a zarezervujeme si stůl, abychom nemuseli s prázdným žaludkem shánět další restauraci, když už je vybrané místo plné.

V případě potřeby se postarejte o cestovní pojištění a cestovní pas. Nenechávejte to na poslední chvíli, abyste je získali. Pokud jedeme letadlem, doma před odletem zkontrolujeme, zda je s letem vše v pořádku, můžeme to sledovat na webu aerolinky.

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']