Covid a stornování letenek


iStock-1251951510-(1).jpgNaučili jsme se žít v době, kdy je cestování do zahraničí ve větší či menší míře nejisté. Obzvlášť při dlouhodobém plánování nebo nákupu letenek si asi každý z nás pokládá otázku: Co když budu mít před odletem pozitivní test? Ale i na tento svízel se dá myslet předem efektivně – například se správně zvoleným cestovním pojištěním.

I když cestovní pojištění od AXA pokrývá nepříjemnosti spojené s covidem v zahraničí ve všech třech tarifech, doporučujeme variantu Excellent. Díky němu totiž získáte ochranu ve všech zemích, i tam, kam české ministerstvo zahraničí nedoporučuje cestovat. 

Co se týče stornování letenek v případě onemocnění covidem, pojištění jej pokrývá v případě, že doložíte tuto skutečnost výsledkem PCR testu. Nemusíte se tak bát toho, že onemocníte těsně před odletem a vaše letenky propadnou.

Rozdíl nastává v případě, kdy je váš let zrušen z důvodu epidemiologické situace v cílové destinaci. V takovém případě vám pojištění neuhradí poplatky spojené se zrušením cesty, protože tato kompetence připadá na prodejce či leteckou společnost, která daný let provozuje a měla by vám nabídnout kompenzaci.