Cyklopojištění při cestách do zahraničí


iStock-475680439.jpgBerete si na dovolenou v zahraničí kolo? Zjistěte, jaké jsou možnosti pojištění proti krádeži nebo zranění.

Pojištění kola jako zavazadla, přesněji sportovního vybavení, se vztahuje na krádež kola z uzamčeného prostoru vozidla v denních hodinách (ne přes noc od 22 do 6 hodin) a uzamčeného prostoru ubytovacího zařízení. Limit pro pojištění jednoho kola je v závislosti na variantě pojištění 20 000 Kč (Excelent) nebo 10 000 Kč (Komfort).

Pak je tu pojištění léčebných výloh, které se vám může hodit v případě úrazu na kole. Jde o náklady na ošetření, případný zásah horské služby nebo hospitalizaci. Toto pojištění pokrývá ježdění po cyklostezkách, které se počítá mezi běžné sporty. Nevztahuje se na sjezdy a ježdění na nezpevněných površích (například v lese). Pokud plánujete jezdit cyklokros a cyklotrial na k tomu určených stezkách, můžete se připojistit pro rizikové sporty.

Cestovní pojištění AXA zvládnete zařídit online během 3 minut. Stačí zadat několik informací o vaší cestě, vyplnit osobní údaje a jedním kliknutím odeslat formulář. Vy i vaše kolo budete krytí od pojišťovny, které po celém světě důvěřují miliony klientů.