Dovolená na Krétě


Kréta je největším řeckým ostrovem a pátým největším ostrovem ve Středozemním moři s hlavním městem Heraklion. Tato nejjižnější oblast Řecka je místními obyvateli nazývána Megalonisos neboli Velký ostrov.

Na ostrově se narodil nejvýznamnější bůh řecké mytologie Zeus. Podle legendy
se narodil v jeskyni na Krétě. Na Krétě najdeme ale dvě různé jeskyně, které jsou považovány za jeho rodiště. Jednou z nich je jeskyně Psýché a druhou je Ideonova jeskyně na hoře Psiloritis. Další z nejznámějších legend řecké mytologie je král Minos, který nechal pod svým palácem vybudovat obrovský labyrint, aby zde držel prokletého Minotaura. Mýtus o krétském minotaurovi se dodnes vyskytuje
na několika místech ostrova.

Ostrov je velmi oblíbenou turistickou destinací, kde můžete obdivovat pozůstatky budov a míst z historie, které jsou propojeny s řeckou mytologií nebo prozkoumat zdejší nádherné pláže, úžasnou horskou krajinu a také poznat typickou řeckou gastronomii. Ostrov nabízí nekonečné množství zajímavostí. Mezi nejvyhledávanější patří největší archeologická lokalita doby bronzové Knóssos, růžová písečná pláž Elafonisi, jeskyně Diktaion Andron, vodní park CRETAquarium a také řada zajímavých muzeí.

Kréta je pro dovolenou jako stvořená. Nabízí širokou nabídku a také kvalitu ubytování. Dalším benefitem jsou transfery z letiště na Krétě, které jsou velmi spolehlivé. Na ostrově najdeme tři letiště, díky kterým si můžete zvolit místo příletu v blízkosti Vašeho ubytování, abyste se zde nemuseli zbytečně dlouho dopravovat.

Na ostrově Kréta jsou teploty od května do října vyšší a ideální pro koupání se v moři. V toto období je také velmi málo srážek. Průměrná srpnová teplota na Krétě je 28°C. V létě je často stejná i teplota moře, takže je příjemné pobývat na souši
i ve vodě.

Než vyrazíte objevovat krásy ostrova Kréta a řeckou mytologii,
doporučujeme si sjednat AXA cestovní pojištění, abyste předešli případným komplikacím.