Dovolená na pláži v Zadaru


Oblíbené letovisko Zadar v Chorvatsku se nachází na mysu u Jaderského moře. Jeho krásné pláže s křišťálově čistou vodou a také slunečné počasí lákají každoročně tisíce rekreantů.

Ať už se jedná o římské antické památky, středověké kostely nebo dochovanou architekturu 20. století, oblast nabízí širokou škálu zajímavostí. Ve starém městě se nachází mnoho muzeí a památek. Nejznámějším symbolem historického města starého asi 3000 let je kostel sv. Donáta. Mezi další místní zajímavosti patří Forum, Kalelarga neboli Široká ulice a katedrála svaté Anastázie.

Zadar nabízí několik nádherných pláží, národních parků a jiných přírodních krás. Ani o kulturní vyžití není nouze, protože v Zadaru se každoročně koná řada zábavních festivalů. Pokud cestujete s dětmi, doporučujeme také navštívit Kozino, které se nachází několik kilometrů severně od Zadaru. Najdete zde oblíbený dobrodružný park, takže se Vaše ratolesti rozhodně nudit nebudou!

Zajímavostí je, že Zadar byl původně postaven na malém ostrově.
V raném středověku byl Zadar obklopen silnými hradbami a baštami.
Většina opevnění, která dnes vidíte, byla postavena v době, kdy Zadar okupovala Benátská republika. Skutečnou pevností se stal, když na město v 16. století zaútočili Turci. Obrana Zadaru však byla tak velká, že se Turkům nepodařilo Zadar dobýt.
Město se tak stalo nejsilnější vodní pevností Benátské republiky.

Díky středomořskému podnebí můžete v Zadaru v létě očekávat příjemně teplé
a slunečné počasí, které je ideální pro dovolenou na pláži a odpočinek.
V tomto období dosahuje teplota mořské vody 28 °C.

Vzhůru do Zadaru! Před odjezdem si však nezapomeňte sjednat odpovídající cestovní pojištění, aby Vaši dovolenou nic nenarušilo!