Důležité informace o mořském životě


Tři čtvrtiny povrchu naší země pokrývá souvislá vodní plocha v podobě moří a oceánů, která má extrémně rozmanitou faunu. Během svých cest se můžete těmto tajemným, exotickým přírodním divům přiblížit.
Koupající se a potápěči zde mohou objevit rozmanitou a na druhy bohatou zvěř.
Mělčí vody obývají hvězdice plné krásy. Korálové útesy jsou nejbarevnější částí tropických moří. Modré mušle se často hromadně vyskytují na západním pobřeží Evropy a na mnoha místech se chovají kvůli lahodnému masu. Moře skrývají různé typy míst pro potápění, vraky lodí, jeskyně, útesy.
V hlubinách otevřených moří a oceánů můžeme podniknout vzrušující výlet do tropicaria.

Při koupání a potápění je důležité dbát na svou bezpečnost. Stojí za to mít boty do vody, protože když budete chodit bosí po skalnaté pláži, můžete se snadno zranit a potápěči se šnorchly mohou snadno zasáhnout do mořských ježků. V mělkých vodách pobřeží mohou žít nebezpečná zvířata, se kterými se můžete snadno setkat. Mořský ježek má rád skalnaté pobřeží, které se svými drobnými chodidly obývá. Často je můžeme potkat na Jadranu. Píchnutí je extrémně bolestivý. Jejich 3 cm dlouhý hrot se snadno vrtá do kůže. Bránit se můžete plaveckými botami se silnější podrážkou, ale vždycky je dobré se dívat, kam jdete. Jakmile potíže již nastanou a vy se zraníte, okamžitě si toho všimnete, protože můžete cítit pálivou bolest. Je důležité, abyste se nepokoušeli vytáhnout bodec sami, protože se snadno zlomí a může způsobit bolestivý zánět, který může odstranit pouze chirurg. Pokud hrot nebyl zapíchnut hluboko, doporučuje se octová komprese na poškozené části těla. Takto bodec změkne, rozpustí se a bude snadno odstranitelný. Ránu je třeba ošetřit dezinfekčním prostředkem.
 
Kousnutí medúzy, stejně jako kousnutí vosy, může způsobit alergickou reakci. Nosit surf, potápěčskou výbavu nebo lycrský oblek může poskytnout dobrou ochranu pro vaše ruce, nohy a krk a zároveň chránit vaše nohy žabí podrážkou nebo plaveckou obuví.
Skoro neviditelný, nehybný rockfish se snadno mísí do korálových útesů a skal moře. Jeho hroty v sobě skrývají závažné toxiny, takže byste s ním měli zacházet opatrně.
Vždy dávejte pozor na vyvěšené značky a cedule, které varují před možným nebezpečím!
 
Vaše bezpečnost je vždy na prvním místě! Uzavřete si naše sportovní pojištění, které lze také propojit s vodními sporty!