Důležité informace pro potápění


Objevovat krásy mořského a oceánského života je zvláštní zážitek. Potápění je stále populárnější sport a nyní také snadno dostupný pro kohokoli. Každý si může na výletě vybrat z různých kurzů potápění. Kurz zahrnuje teoretickou výuku, chráněné vodní potápění a poté může následovat potápění na otevřené vodě. Registrace na potápěčský kurz pouze pod dozorem rodičů u dětí do 10 let, souhlasu rodičů u dětí od 12 let a bez omezení pro osoby starší 15 let.
Mnoho lidí má strach z potápění, přestože jde o technický sport s vážným zázemím. Během potápění můžeme zvýšit své sebevědomí, stát se odhodlanější a nebo naučit se pracovat v týmu. Aktivita je často doporučována lidem, kteří se bojí vody.
Zkušenosti s potápěním jsou opravdu neocenitelné, ale je také důležité objasnit vážná nebezpečí tohoto sportu. Voda je speciální médium, kde člověk na několik hodin opouští pozemské prostředí a stává se součástí podmořské přírody. Pravidla, i když se zdají příliš opatrná, jsou pro naši bezpečnost, proto je třeba je dodržovat. Tím se snadno vyhnete komplikacím a zbytečným zraněním.
 
Kouzelný podmořský život v Chorvatsku, Egyptě nebo na Maledivách je jen několik vynikajících potápěčských lokalit z celého světa.
Potápění vyžaduje dobrou duševní a fyzickou zdatnost. Nikdy se neponořujte pod vlivem alkoholu nebo drog. Udržujte své potápěčské dovednosti na odpovídající úrovni a případně se zdokonalujte prostřednictvím dalších školení. Pokud jste se chvíli nepotápěli, určitě cvičte v chráněném prostředí, přečtěte si učivo a připomeňte si nejdůležitější informace.
Důležité je znát místo pro potápění. Pokud nejste obeznámeni, požádejte o radu důvěryhodného místního instruktora potápění. Pokud jsou podmínky horší, než jsme zvyklí, odložte ponor nebo vyberte jiné místo, kde jsou lepší podmínky.
Vždy mějte na paměti místní zákony a předpisy týkající se potápění, zejména předpisy týkající se rybolovu a používání potápěčské vlajky.

Chraňte se bezpečně před nebezpečím potápění! Uzavřete si naše sportovní pojištění, které lze také propojit s vodními sporty!