Evropská lázeňská městaEvropa slibuje spoustu příležitostí pro cestovatele, ať už jde o poznávání památek, gastronomické zážitky, zábavu, sport a další. Nezapomínejme však na nádherná lázeňská města, kde si můžete kdykoli maximálně odpočinout!

Merano, Itálie

Merano se nachází v jihotyrolské oblasti italských Dolomit a od 18. století je destinací s léčivými vodami a  mírným podnebím. Tato destinace Vám zaručí dobití baterek a užití si relaxu s úžasnou alpskou scenérií. Doporučujeme si udělat čas na procházku po městě s nádhernou architekturou a také navštívit historické památky. Doporučujeme se podívat na tyrolský hrad, kde je skvělá příležitost navštívit každoroční festival vína, veletrh Culinaria nebo vánoční jarmark, který se koná kolem listopadu a prosince.

Baden-Baden, Německo

Návštěvníci si mohou vybrat ze spousty lázní v německém lázeňském městě, ale nejoblíbenější jsou zejména historické lázně Friedrichsbad, sídlící v elegantní budově z 19. století. Ta napodobuje tradiční římské a irské koupací postupy. Tato destinace umožňuje dělat hned několik aktivit. Jednou z nich může být návštěva ruiny římských lázní, prozkoumání Starého Města nebo se můžete podívat na operu světové úrovně v opeře Festspielhaus Baden-Baden. 

Vichy, Francie

Toto město právem nese název „královna pramenů“. Termální voda ze studených a horkých pramenů, která je bohatá na minerály jako je vápník a železo, pochází ze spících sopek Auvergne. Na břehu řeky Allier, ve střední Francii byla lázeňská oblast oblíbená bývalými francouzskými šlechtici. Ačkoli dnes město není tak známo jako dřív, název Vichy je stále synonymem slova wellness, o čemž svědčí řada péče o pleť Vichy a balená voda Vichy. Jednou ze skutečně jedinečných vlastností Vichy je, že skutečný zdroj některých pramenů byl začleněn do budov lázní a termálních lázní po celém městě. Elegantní Parc des Sources, kde se nachází lázeň Cel Celins a atrium Hall des Sources jsou skvělými místy k objevování Vichyho kultury a lázeňské historie.

 

Vyplatí se dobít energii v některém z lázeňských měst v Evropě, ale bezpečnost je stále na prvním místě. Nezapomeňte si před cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění!