Evropské vinařské oblastiVíno je velmi oblíbený produkt, který nemá obdoby. Každé víno je jiné a jedinečné. V našem článku Vám představíme nejlepší vinařské oblasti v Evropě. 

Alentejo, Portugalsko

Samotný region se vyznačuje širokou nabídkou místních vín. V dané oblasti působí více než 250 producentů a víno se pěstuje na 22 000 hektarech obdělávané plochy. Víno je nejdůležitější v listopadu, kdy se konají slavnosti hroznů a vína. Historické centrum má řadu malých taveren, z nichž některé servírují místní nektar v hliněných nádobách na víno, ve kterých se kdysi vyrábělo víno. Druhým oblíbeným obdobím je prosinec, kdy se v Cabeção a Vila de Frades koná festival. Lidé zde přijíždí ochutnat nové víno od vinařů a každoročně probíhá soutěž o místní „hrnková“ vína v rámci akce s názvem Vitifrades.

Bordeaux, Francie

Máte možnost se vydat na prohlídku města pěšky, lodí nebo také na kole. Návštěva Bordeaux je skutečným zážitkem, který vždy přináší nějaká překvapení. Lidé obvykle chodí do Saint-Emilionu primárně za vynikajícím vínem, ale stojí za to také prozkoumat jejich nádhernou a zachovalou historickou vesnici. Hodinu jízdy od Bordeaux se nachází Saint-Emilion. Jde o středověké město obklopené 5500 hektary vinic a v roce 1999 bylo přidáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Toskánsko, Itálie

Kromě toho, že je Toskánsko rodištěm renesance, je nejdůležitější vinařskou oblastí ve střední Itálii a šestou největší vinařskou oblastí v zemi. Nabízí široký výběr mezinárodně uznávaných vín z domácích i mezinárodních odrůd. Rozmanitost vín a jejich chuť je dána skutečností, že Toskánsko se rozprostírá od tyrhénského pobřeží přes pevninu až po Apeniny, kdy víno pokrývá nejrůznější nadmořské výšky, typy půd a klimatické podmínky. Více než polovina toskánských svahů vinic je osázena hrozny Sangiovese, což je region historicky známý produkcí Chianti. Nejslavnější italské červené víno se nachází ve slavné vinařské oblasti Chianti jižně od Florencie, na panstvích lemovaných charakteristickými kopci a cypřiši. Světoznámá vinařská oblast je rozdělena až do šesti okresů. 

 

Existuje spousta vynikajících evropských vinařských oblastí, které je třeba navštívit, ale než se ponoříte do plánování degustace vína, uzavřete si cestovní pojištění, aby byl váš výlet naprosto klidný!