Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Fascinující svět pouští


Představte si kouzelnou zemi, kde se písečné duny tyčí jako obří vlny na nekonečném moři. V úchvatném světě pouští je to všechno skutečné. Zde na vás čekají dechberoucí krajiny a nevšední zážitky. Na výlet do pouště se nezapomíná.

Fascinujici-svet-pousti-(1).jpg

Arabský poloostrov

V arabské poušti se pod pískem skrývají neodolatelná tajemství. A pouštní noci jsou skutečně nádherné. Když je obloha jasná jako drahokam a hvězdy září tak jasně, že máte pocit, že se jich můžete dotknout. Díky divokému duchu lidí se můžete seznámit s beduínskou kulturou a tradičním způsobem života.

Přes moře

Zážitky z pouště mohou využít i ti, kteří chtějí navštívit Ameriku. Na jihu nabízí pouště Arizony a Nevady neuvěřitelnou rozmanitost. Hlubiny Velkého kaňonu, odstíny červených skal a úchvatné západy slunce jsou stejně fascinující. Každý je pravděpodobně viděl na obrázcích, ale zažít je v plné kráse je zážitek na celý život.

Skryté poklady Afriky

Namibijské písečné duny, kde se písek formuje do vln, jako by čas a vítr společně utvářely krajinu. Na vyschlých dně pouštních jezer Deadvlei uchovávají vrstvy bílé soli zbytky prastarých stromů. Cestování po Africe je často relativně levné, ale vyplatí se využít služeb cestovních kanceláří. Bohužel se můžete ocitnout v obtížných situacích mimo dobře zavedené trasy a ubytování.

Na co si dát pozor

Cestování po poušti je kouzelné dobrodružství, kde se klid a pohoda snoubí s úchvatnou krásou přírody. Emoce a vzpomínky, které zde zažijete, vám zůstanou navždy, ale kromě úchvatných scenérií nesmíte zapomínat, že cestování pouští přináší také svá nebezpečí!

Největší výzvou je hydratace a orientace. Pozornost je třeba věnovat také správnému oblečení a výživě. Naštěstí jsou vám k dispozici místní lidé a cestovní kanceláře, které vám pomohou jak při plánování, tak při realizaci cesty. Skupinové zájezdy s pomocí průvodce jsou z velké části bezpečné a vše, co potřebujete k získání zážitku na celý život. Ani v tomto případě nesmíme zapomenout na jednu věc: sjednat si správné cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']