Hlavní město Řecka - Athény


Athény, hlavní město Řecka, byly ve starověku mocným městským státem a významným vědeckým centrem. Dnes jsou obrovským, moderním a kosmopolitním městem. Počet obyvatel včetně jeho předměstí se pohybuje okolo 3,5 milionu, což je téměř 35% řecké populace. Význam Athén není třeba příliš vysvětlovat, protože je domovem olympijských her. Poslední hry se zde konaly v roce 2004 a Řekové se na ně připravili řadou moderních inovací, jejichž stopy jsou v hlavním městě cítit dodnes.

Dokonalé středomořské klima a legendární řecké slunce se zde spojuje s historií, ale také moderním městským životem, kulturou, úžasnými přírodními krásami, kvalitními hotely, moderní dopravou, pulzujícím životním stylem, četnými nákupními možnostmi, výbornou gastronomií,  nočním životem a samozřejmě i vřelou pohostinností Athéňanů. Dá se tedy říci, že Athény jsou ideální destinací pro celoroční návštěvu, která uspokojí všechny.

Toto okouzlující město bylo kolébkou civilizace. Středobodem, kolem kterého se Athény stále točí, je samozřejmě velkolepá Akropole, viditelná téměř ze všech částí města. Toto chrámové město, postavené v 5. století př. n. l., je každodenní připomínkou řeckého dědictví a pokračujícího rozvoje města. Při návštěvě města Parthenon je téměř povinností prozkoumat toto vzrušující muzeum pod širým nebem, které nabízí nezapomenutelný zážitek. Město obsahuje až tříkilometrovou pěší zónu. Ať už jdete pěšky, nebo jedete na kole, velká promenáda kolem Akropole nabízí úžasnou podívanou, na níž můžete pocítit místní historii na vlastní kůži, téměř jako byste se vrátili v čase do období rozkvětu starověkého Řecka. Ačkoli se Athény proslavily především památkami, velkým lákadlem jsou i krásné pláže v okolí města. Na poloostrově Attika se kromě Athén nacházejí i další velkolepé archeologické divy,  je to  např. Poseidonův chrám a starověké zničené město Eleusis. Jsou tu také velmi dobré pláže, například u historického Marathonu.

Od května do října panuje v Athénách vynikající počasí s příjemnými až vysokými teplotami a minimem srážek. Průměrná nejvyšší teplota v červenci je 31°C, průměrná nejnižší teplota v lednu je 12°C. Teplota vody se pohybuje mezi 16 a 28°C, což je v létě ideální. Počasí a podnebí v Athénách tak přímo vybízí k prohlídce památek a povalování se na pláži.

Je čas si uzavřít cestovní pojištění a vyrazit na cestu. Pociťte tu pravou historickou atmosféru Athén na vlastní kůži!