Jak ušetřit na zahraničních festivalech


Festival v zahraničí může být drahý, pokud si nedáte pozor. Pokud plánujete a myslíte dopředu, můžete výrazně snížit náklady a zároveň si vychutnat skvělou zábavu. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoci!

Jak-usetrit-na-zahranicnich-festivalech-(1).jpg

Používejte hotovost místo karty

Na mnoha festivalech můžete platit kartou festipay, kterou si můžete nabít před akcí. Někteří lidé tuto možnost ani nevyužívají, ale platí přímo ze své karty. Je to obrovské plýtvání! Moudřejší je stanovit si částku, kterou si na den vyberete, a neutratit více než cent, pokud nejde o naléhavou situaci. Zabráníte tak zbytečným výdajům.

Šetřete, kde se dá

Možná to zní jako samozřejmost, ale je dobré dbát na úsporu peněz. Pokud například nebydlíte v areálu festivalu, je dobré zajistit si stravování doma, neboť na místě to může být velmi drahé. Pokud to není možné, poohlédněte se, kde najdete levnější jídelnu nebo restauraci. Snažte se být opatrní a utrácet peníze na zbytečnosti. Pokud to uděláte, budete později po festivalu velmi vděční!

Zjistěte si informace předem

Zjistěte, co přesně si můžete přinést do areálu festivalu. Bohužel při vstupu nám mohou vyhodit spoustu věcí, které si později budeme nuceni koupit uvnitř za vyšší cenu. Na většině míst si například nemůžete přinést deštník, ale můžete si vzít pláštěnku. Vyplatí se s tím počítat!

Zkuste dobrovolnickou činnost

Nikoho nepřekvapuje, že jednodenní vstupenky na festival a permanentky jsou v současnosti velmi drahé. Dobrovolníci se však na akce mohou dostat zdarma! Můžete si vybrat z různých pracovních pozic, jako je například úprava terénu, obsluha parkoviště atp. Takto můžete pomoci akci a večer se pobavit, aniž byste museli platit!

Uzavřete si cestovní pojištění

Aby vám zábavu nezkazila žádná neočekávaná událost, uzavřete si cestovní pojištění, které vám v případě problémů ušetří značné náklady.

Když se chystáte na festival v zahraničí, uzavření správného cestovního pojištění je nezbytností!