Jak vysokou pojistku potřebujete na cesty do zahraničí?


Do Evropy miliony, všude jinde spíš desítky milionů. 

Možná si říkáte, že na klasické rekreační dovolené se vám nemůže nic stát. Stejně se budete jen válet u moře nebo relaxovat na procházkách kolem jezer. Stačí ale špatně došlápnout, uklouznout nebo se v kuchyňce říznout o střep a problém je na světě.

Operace zlomeniny po nešťastném pádu vás třeba v Itálii přijde až na 10 000 Euro.

K tomu si budete hradit pobyt v nemocnici, převozy a další vyšetření. Cena za tři dny na lůžku se v Evropě pohybuje od 1000 do 5000 Euro. 

Jeden z našich klientů si nedávno po pádu u hotelového bazénu poranil páteř. Celková léčba se vyšplhala až na 2 miliony korun, a to se pořád pohybujeme v rámci Evropy. Naštěstí měl naše cestovní pojištění do zahraničí ve variantě Komfort s limitem 5 milionů, bez něj by si celou sumu musel uhradit sám.

 

Žahnutí medúzou může pěkně zabolet. Ošetření se zase silně prodražit.

Kapitola sama o sobě jsou adrenalinové sporty. Letecké transporty lyžařů v Alpách stojí statisíce, převoz zpátky do vlasti po komplikovaných úrazech vyjde na miliony. Z Asie až 3,5 milionů, z Austrálie dokonce až 8 milionů korun.

Pár stovek, nebo pár milionů?

Lidé velmi často opakují jednu a tu samou chybu: šetří na špatném místě. Při cestách mimo Evropu se ale takové šetření může škaredě vymstít. Jako modelový příklad slouží USA, kde vám limit na lékařské výdaje ve výši 2 nebo 3 milionů může dojít během jediného týdne a v některých případech i dříve.

Rádi doplňujete relax sportem? Pozor na úrazy na kole nebo bruslích, v zahraničí vás přijdou draho.


Průměr za den v nemocnici se pohybuje okolo 50 tisíc korun

Pokud ale budete mít to štěstí a převezou vás do lepšího zařízení, počítejte ještě několik desítek tisíc navíc – denně. Operace šplhají do statisíců a komplikovanější i do milionů korun. Pokud vás čeká i letecký transport zpátky do České republiky, přibyde vám na účtence dalších 5 milionů.

Našim klientům vždy doporučujeme připlatit si při cestách mimo Evropu pár stovek za cestovní pojištění Excelent. To má limit 0,5 miliardy Kč na zdravotní výdaje, takže vám peníze v případě nouze nikdy nedojdou. Není nic horšího, než zotavovat se v nemocnici po úrazu a zároveň myslet na to, že se právě zadlužujete na celý život. 

Vysvětlujte dětem, že nemají pobíhat všude kolem a skákat do vody...

Pro klasickou dovolenou v Evropě by vám měl stačit Komfort, který pokryje většinu nutných nákladů. Pokud plánujete sportovat na jiné než rekreační úrovni (např. trénovat sport, kterému se věnujete závodně, nebo si vyzkoušet adrenalinové činnosti), doporučujeme ještě připojištění rizikových sportů. To abyste byli 100% v suchu.

K čemu mi to pojištění vlastně je?

Kromě výdajů za ošetření vám pojistka kryje i vámi způsobenou škodu nebo zranění cizím lidem. Ošetření člověka, kterému způsobíte úraz, se může vyšplhat do milionových částek (počítá se zde nejen ošetření, ale i kompenzace za absenci z práce nebo zdravotní následky, odškodnění na majetku apod.).

Navíc získáte i asistenční službu. Ta naše je v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu včetně svátků a víkendů a můžete se na ni obracet s dotazy a problémy, které vás na cestách potkají. V ceně asistenční služby je (podle zvoleného tarifu) i právní ochrana, tlumočení (např. když platíte v zahraničí pokutu a nedomluvíte se) a další nadstandardní služby.

S naší pojistkou doskočíte vždy do měkkého.