Jedinečná Barcelona


Barcelona je hlavní město Katalánska, které se nachází na severu Španělska, přesněji na pobřeží Středozemního moře. Je také jedním z nejdůležitějších a největších přístavů na moři. Je velmi oblíbenou turistickou destinací, a to nejen pro své barevné budovy a ulice, ale také pro bohatou kulturní, záavní a gastronomickou nabídku. V Barceloně je spousta památek, z nichž nejoblíbenější je chrám Sagrada Família, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, ale oblíbené jsou také Casa Milá, Casa Batlló a park Güell. Málokdo ví, že se zde nachází také Picassovo muzeum, v němž je uložena rozsáhlá sbírka malířových děl. Velmi oblíbený je Kouzelný vodopád na Montjuicu, který každý večer ohromuje turisty zvukovými a světelnými show. V Barceloně je také spousta možností, jak zabavit děti, například obrovský zábavní park Tibidabo, barcelonské akvárium a barcelonská zoologická zahrada.

Na své si přijdou i dospělí, a to nejen milovníci kulturních programů, ale i ti, kteří hledají odpočinek. Vyhlášené místní pláže nabízejí lákavé mořské vlny pro surfaře a rozsáhlou nabídku barů a kaváren s živou hudbou pro rekreační turisty, kteří vyhledávají relax. Vyplatí se také navštívit místní trhy, kde najdete vždy čerstvé ryby, místní zeleninu, ovoce a bylinky a také nesmíme zapomenout na zdejší lahodná vína a další řemeslné výrobky.

Barcelona je také domovem světoznámého fotbalového týmu FC Barcelona. Stadion Camp Nou je cílovou destinací většiny fotbalových fanoušků, schází se zde až 98 000 diváků. Pro milovníky fotbalové historie je zde také Muzeum FC Barcelona, které představuje dějiny týmu, jeho největší hvězdy a legendární zápasy.

V létě je v Barceloně teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 30°C. V létě se teplota vody většinou pohybuje kolem 27°C. Díky středomořskému klimatu je vhodné navštívit Barcelonu také na podzim, kdy je zde velmi příjemné počasí a velmi málo srážek. Průměrná roční teplota v Barceloně je 20°C.

Než vyrazíte prozkoumat Barcelonu, nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění!