K moři levněji a bez turistů? Destinace, kde je teplo i v září


Poradíme vám, jak ušetřit a užít si dovolenou v klidu.

Nevyšla vám dovolená v létě? Nebo si říkáte, že byste si ještě na týden k moři odskočili? Až do konce září můžete vyzkoušet tyto 4 destinace. Na závěr vám prozradíme, kam určitě nejezdit.

AdobeStock_163744098.jpeg

Středomoří

Třeba na jihu Portugalska (region Algarve) se můžete v oceánu koupat i v prosinci (osobně odzkoušeno). Září je tím pádem pro klidnou dovolenou jako dělané – a nejen v Portugalsku. Španělsko, jih Itálie nebo Řecko v září vydechnou po turistickém náporu a jsou přímo zralé na návštěvu.

Severní Afrika

Egypt býval ještě donedávna vytouženou destinací těch, které už přestalo bavit válet se na chorvatských plážích. Terorismus to všechno změnil. Pokud jste i vy na Egypt zanevřeli, vyzkoušejte třeba Maroko. Je tam bezpečno, méně turistů a moře stejně krásné. V září tam bývá kolem třiceti stupňů.

AdobeStock_53040411.jpegTohle prostě na Mácháči neuvidíte.
 

Thajsko

Zní vám to jako exotika, kterou si nemůžete dovolit? Kdepak, nejdražší na celém výletu bude letenka. Thajsko jako takové je i na naše poměry extrémně levné a když budete úsporní, nemusíte za den utratit víc než pár stovek. V Thajském zálivu vyzkoušejte třeba pozorování velryb nebo potápění ke korálům podél pláží.

Karibik

Pokud nemáte hluboko do kapsy, bude vás Karibik v září bavit. Dominikánská republika nebo Jamajka otevírají svou náruč plnou pohodové hudby, rumu a azurových pláží. Dobrá rada: vyhýbejte se přeplněným turistickým místům. Budou vás obtěžovat všudypřítomní prodavači suvenýrů a možná natrefíte i na kapsáře.

Kam v září ne?

Možná vás to překvapí, ale podzim v Chorvatsku je opravdu špatný nápad. Stejně jako ve zbytku Balkánu začíná i v Chorvatsku aprílové počasí na podzim a přináší s sebou silné větry a přeháňky. Je to tak 50/50 – možná bude pršet, možná bude hezky. Chce se vám to riskovat?

Pojištění dostatku slunečního svitu zatím nenabízíme. Ani teplotu moře si u nás pojistit nemůžete. Ale pokud jde o zranění, nemoc nebo nehodu, můžete se na nás spolehnout. Naše nonstop asistenční služba vás vytáhne z každého průšvihu, dostanete k dispozici i právní a tlumočnické služby. To všechno vám cestovní pojištění AXA Assistance garantuje. Neriskujte, sjednat si ho můžete pohodlně za pár minut online.