Kam letos na vánoční trhy v Evropě? Přinášíme 3 tipy pro rok 2022


Začíná se ochlazovat, a to je ten správný čas začít plánovat vánoční výlety. Rezervace letenek a ubytování s předstihem přijde vhod zejména letos, kdy turistický průmysl zažívá boom a letecké společnosti prodávají letenky v rekordním počtu.

V tomto článku jsme pro vás vybrali ta nejkrásnější evropská města, která můžete letos v zimě navštívit. A nezapomeňte ani na cestovní pojištění.


Vídeň, Rakousko

Vánoční trh ve Vídni je považovaný za vůbec největší v Evropě. Ve skutečnosti najdete v rakouské metropoli více než tucet různých trhů, ovšem ten nejznámější a největší se nachází na náměstí Rathausplatz. Oceníte zde i kluziště a kolem něj působivé světelné instalace. Velikost ledové plochy byla v posledních letech kolem 9 000 metrů čtverečních. To už je pořádné letiště, že? Budete zde mít dost prostoru na cvičení a rozhodně nevrazíte do dalšího turisty a nevylijete na sebe horkou čokoládou.

Do Vídně je to navíc z Česka opravdu kousek. Ideální příležitost zažít neopakovatelnou vánoční atmosféru! Navíc to jde i s cestovním pojištěním s 20% slevou.


Štrasburk, Francie

Když se Francouze zeptáte, který vánoční trh byste měli v jeho zemi navštívit, Paříž v odpovědi nečekejte. Vánoční trh v hlavním městě je ve skutečnosti celkem stresující zážitek – přeplněný, malý a poměrně předražený. Raději naskočte na vlak z Paříže do Štrasburku a zažijete trh, jehož tradice sahá už do 16. století. Město se do Vánoc úplně zblázní a každý obchod ve městě se předhání v originálních dekoracích.

Právě světelnou výzdobou je Štrasburk známý. Proto se celému městu přezdívá „Hlavní město Vánoc“. Nefalšovanou vánoční pohodu si navíc užijete v klidu s cestovním pojištěním.


Vilnius, Litva

Možná je pro vás překvapením, že se toto litevské město dostalo do Top 3 v celé Evropě, ale jedná se skutečně o unikátní skrytý klenot kontinentu. Vilnius oživil svou tradici vánočních trhů a odstartoval nový „trend“ vztyčením originálních vánočních stromků. Ve městě obvykle najdete dva velké vánoční stromy i trhy.

Sklouznout se můžete i po ledové ploše bez obav z davů lidí. Vilnius se hodí i na zimní výlety, navíc při cenách stále o něco nižších než v západní Evropě. Po městě jezdí také vláček, který vozí lidi mezi trhy, a jízdenky na něj stojí jen 2 eura. A ušetřit navíc můžete i na cestovním pojištění.

Můžeme očekávat, že letošní vánoční trhy budou přeplněnější než obvykle a některá města již plánují ty svoje zvětšit. Podle předpovědí navíc bude letošní zima velmi chladná, takže procházka historickým centrem se svařeným vínem v ruce může být tím pravým svátečním scénářem.

Share this article: