Kam vyrazit na snowboard v Evropě?


Pokud rádi lyžujete, můžete si vybrat z řady nejlepších evropských destinací. Jestli jste ale vášniví snowboardisté, poohlédněte se po snowboardových tratích pečlivěji! Vybrali jsme pro vás lyžařská střediska, kde najdete skvělé podmínky pro snowboarding. Užijí si je jak začátečníci, tak i ti zkušenější!

Kam-vyrazit-na-snowboard-v-Evrope-(1).jpg

Laax, Graubünden, Švýcarsko

Laax je jedním z nejoblíbenějších horských terénů pro snowboardisty. V této švýcarské alpské oblasti najdou i zkušenější snowboardisté spoustu výzev. Můžete si vybrat z modrých, červených a černých sjezdovek, které mají celkovou délku 224 kilometrů. Oblast je téměř vždy pokryta sněhem, ale nejlepší doba pro lyžování a snowboarding je od prosince do dubna.

Gstaad, Švýcarsko

Dalším oblíbeným a luxusním zimním střediskem je alpský Gstaad, který leží v bezprostřední blízkosti francouzských hranic. Lyžování je zde pouze jednou z možností, jak strávit dovolenou. Vedle mnoha obchodů můžete zavítat i do místního kasina. Ve Snow Paradise 2000 je skicross park "Vanille Noir", na ledovci Les Diblerets halfpipe. V La Braye-Château d'Oex na okraji oblasti je další Snow Park "La Braye". Jde o skvělé lokace pro snowboarding. Ledovec je navíc od konce října do začátku května pokryt sněhem. Kromě sjezdovek si můžete užít i krytý bazén spojený s relaxačním centrem nebo vyzkoušet beach volleyball. Místní zvláštností je pak Snow golf na devíti jamkovém hřišti. Za zmínku stojí i sáňkování, jízda psím spřežením a určitě jedinečné Château d'Oex, evropské centrum létání horkovzdušnými balóny.

Les Menuires, Rhône-Alpes, Francie

Francouzský region Les Menuires je považován za ráj snowboardistů, najdete tady skvělé snowboardové trasy! Mezi nejznámější tratě patří Boulevard Cumin a Pluviometre. Na návštěvníky tady čeká 120 kilometrů perfektně upravených tratí. Nádherný výhled na Alpy uchvátí každého, navíc si i v zimě můžete užít výlety po horách a vybrat si z nabídky aktivit jak pro aktivní sportovce, tak pro rodiny s dětmi. 

Schönberg-Lachtal, Rakousko

Schönberg-Lachtal je lyžařský areál v Rakousku a je považován za jednu z lyžařských oblastí s největší jistotou sněhu ve východních Alpách, kde na lyžaře čeká 40 kilometrů sjezdovek a funpark pro fanoušky freeride lyžování a snowboardingu. Po lyžování doporučujeme termální lázně Loipersdof.

Důležité je, abyste si při lyžování a sportování v zahraničí vždy sjednali odpovídající cestovní pojištění a nečekalo na vás nepříjemné překvapení!