Kde strávit Silvestra v Evropě?


Pokud už vás už sledovat každý rok sledovat ohňostroj se stejnými lidmi a na stejném místě, doporučujeme vám několik zajímavých destinací. Chcete vidět nejúžasnější ohňostroj, nebo byste raději cítili pod nohama písek a vychutnávali si drink u moře? Evropa je plná možností a i během vítání nového roku ji lidé objevují plnými doušky.


Ostrov Sao Miguel / Portugalsko

Díky své geografické poloze, klimatu, krajině a plážím si tento ostrov vysloužil přezdívku „evropská Havaj“. Můžeme jen souhlasit. Sao Miguel se nachází uprostřed Atlantského oceánu, ale je výborně dostupný s evropskými nízkonákladovými leteckými společnostmi – obvykle vám stačí jedno mezipřistání v pevninském Portugalsku. Na ostrově se střídají čtyři roční období, přičemž prosinec nepatří mezi teplejší měsíce. Pro vás to jsou však dobré zprávy, neboť se vyhnete obrovským turistickým davům. 

Ponta Delgada je místo, kde se pořádají silvestrovské oslavy a celá řada dalších akcí včetně koncertů. Bary jsou otevřené až do rána. Přestože nebude koupání v oceánu v prosinci moc příjemné, můžete si odpočinout v jednom z místních termálních pramenů a vychutnat si ohromující přírodu, kterou ostrov nabízí.

Amsterdam / Nizozemsko

Poslední prosincový den se Amsterdam promění v jednu velkou pouliční párty s bary, restauracemi a návštěvníky z celého světa. Tou nejveselejší částí metropole je Oosterdok, které je zároveň oficiálním místem pro městské oslavy nebo ohňostroje. Za silvestrovskou návštěvu stojí také Rembrandtplein, Nieumarkt, Museumplein a náměstí Dam. Připravte se na spoustu pivních stanů a živá hudební vystoupení. 

Pokud se vám zamlouvá o něco klidnější program, vydejte se na Magere Brug – z tohoto mostu na hlavním kanálu Amsterdamu je skvělý výhled na ohňostroj nad vodou. Během pobytu v Amsterdamu si nenechte ujít typické sladké pochoutky „oliebollen“ a „appelflappen“! A pokud patříte mezi otužilce, oceníte mrazivou novoroční koupel v moři společně s několika tisíci dalších „bláznů“.

Kitzbühel / Rakousko

Máte chuť na hory? Oslavte Nový rok v Rakousku! Kitzbühel má pro všechny milovníky přírody a umění připravený úžasný program, při kterém se zabaví celá rodina. Toto horské středisko je považované za hlavní město lyžování v zemi.

Sjezdovka hostí o půlnoci 31. prosince obrovský ohňostroj, v předchozích dnech pak menší ohňostroje v deset hodin večer. Na hory se můžete snadno dostat s pomocí lanovek, odměnou pro vás budou úžasné výhledy. Ve městě také také narazíte na umělecké instalace.

 

Ať už se na Silvestra vydáte kamkoliv, doporučujeme udělat si plány předem, protože většina akcí bývá velmi žádaná a hotely se můžou rychle vyprodat. Vyražte připravení a nezapomeňte, že před příjezdem do rakouských hor, na pláže azorských ostrovů nebo k amsterdamským kanálům je potřeba se dobře pojistit.

Share this article: