Kouzelný středověk: nejlepší města a vesnice v Evropě


Jedním z nejkouzelnějších zážitků při cestování po Evropě je ponořit se do magického světa středověku. Města a vesnice, které si stále zachovávají svůj středověký ráz, přímo vybízejí k cestě zpět v čase. V tomto článku vám představíme nejúchvatnější místa, kde se minulost setkává se současností, kde je zaručena úchvatná krajina a zážitky na celý život, kde se dobrodružství snoubí s romantikou.

Kouzelny-stredovek-nejlepsi-mesta-a-vesnice-v-Evrope-(2).jpg

Carcassone - město zamrzlé v čase

Carcassonne se nachází na severu Katalánska a vypadá jako ze historické středověké pohádkové knihy. Nejvíce ho proslavil impozantní hradní systém. Při procházce labyrintem úzkých uliček a hradeb si budete připadat jako v dobách rytířů.

Colmar - klenotnice Dolního Saska

Colmar je jedním z pokladů Dolního Saska ve Francii. Toto okouzlující město je plné barevných domků, balkónů zdobených květinami a dlážděných uliček. Při toulkách centrem města na vás dýchne směs romantiky a nostalgie a místní gastronomie vám nabídne opravdovou lahůdku.

San Gimignano - Toskánské město v zemi věží

San Gimignano, zasazené do úchvatné toskánské krajiny, je známé jako město věží. Ve středověku zde obyvatelé města stavěli věže na znamení moci a bohatství, které dodnes fascinují návštěvníky. Malé křivolaké uličky a středověké paláce vytvářejí ve městě pohádkovou atmosféru, v níž je každý krok potěšením.

Quedlinburg - kouzelné staré město v Německu

Quedlinburg se nachází na úpatí pohoří Harz v Německu a je klenotem středověké architektury. Staré město vypadá jako z pohádky, má dlážděné uličky, barevné dřevěné domy a impozantní hradní systém.

Výčet středověkých měst a vesnic pokračuje. Patří mezi ně například Rothenburg ob der Tauber, York, Stratford-upon-Avon, Bacharach, Toledo a Girona. Ať už ale navštívíte kterékoli z nich, máte zaručen zážitek z cestování časem a trvalé vzpomínky!

Než si ale zabalíme kufry a vyrazíme do kouzelné středověké Evropy, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění!