Krásy Barbadosu


Barbados je karibský poklad a nabízí smaragdové moře a jedny z nejhezčích korálových útesů světa. V místních vodách je velké množství ryb a spatřit tady můžete i delfíny. Oblíbeným přírodním úkazem jsou podzemní vodopády. Exotické prostředí ostrova si zamilujete.

Krasy-Barbadosu-(1).jpgNádherný Barbados je perfektní destinací pro objevování Karibiku. Najdete tady přírodní poklady i speciální atrakce. Projděte si ty nejkrásnější památky v okolí Barbadosu a prožijte si svůj karibský sen!

Botanické zahrady Andromeda

Zahrady Andromeda jsou pojmenovány po princezně z řecké mytologie. Rozprostírají se na málo navštěvovaném východním pobřeží Barbadosu a jsou ideální oázou klidu. Na šesti hektarech můžete poznat více než 500 speciálních druhů rostlin, najdete tu i obří mexické slunečnice a ovocné stromy, jako například barbadoskou třešeň, banánovník a další. Zajímavé jsou také velké foukané fíkovníky, které kdysi pokrývaly ostrov, to pravděpodobně vedlo k označení ostrova "Barbados", což znamená "vousatý".

Opatství svatého Mikuláše

Opatství svatého Mikuláše z 16. století bylo kdysi srdcem obrovské plantáže cukrové třtiny a malé rafinérie. Dnes je jednou ze tří známých zbývajících budov tohoto stylu na západní polokouli. Zahrady opatství jsou dobře udržované s rustikálními ruinami hospodářských budov a starým větrným mlýnem. 

Crane Beach

Hledáte dechberoucí pláž? Zkuste barbadoskou Crane Beach s krásným růžovým korálovým pískem. Ať už sem zamíříte lodí či z vnitrozemí, přijdete si na své. Rozmazlovat se tady můžete opalováním v měkkých píscích, surfovat po tyrkysových vlnách a nebo se oddat luxusu v místním nejstarším hotelu Crane Beach Hotel. Hotel má i vlastní výtah k úrovni moře.

Jeskyně zvířecích květin

Jeskyně Animal Flower Cave se nachází na nejsevernějším místě Barbadosu, ve farnosti St. Lucie. Název vznikl díky nálezu velkého množství mořské sasanky v jeskyni. Stěny jeskyně jsou plné útvarů vzniklých oxidací mědi a železa. Kromě návštěvy jeskyně můžete posedět v místním baru a restauraci na útesu, kde si vychutnáte osvěžující drink nebo speciální jídlo ve společnosti nekonečného moře!

Krása Barbadosu překoná vaše očekávání. Ať už zamíříte do jakékoliv fascinující karibské destinace, nezapomeňte si na cestu bez starostí uzavřít cestovní pojištění!