Metropole Neapol


Neapol je největším městem jižní Itálie a hlavním městem regionu Kampánie. Neapol má přibližně milion obyvatel, což z ní činí třetí největší italské město
po Římu a Milánu. Město a jeho okolá má velmi bohatou historii a kulturní život. Neapol je proslulá svým folklórem a kuchyní a je také známá jako rodiště pizzy. Neapolský jazyk, napulitano, je jeden z nejbohatších a nejpestřejších regionálních jazyků v Itálii a v mnoha ohledech se liší od oficiální italštiny. Neapol je považována za neoficiální hlavní město jižní Itálie díky svému historickému významu
a vynikajícímu hospodářství.

K nejzajímavějším místům v oblasti patří kaple Cappella Sansevero,
katedrála Duomo, královský palác, zničená města Pompeje a Herkulaneum.
Také doporučujeme si projít město, kde narazíte na spoustu nádherných úzkých uliček s jedinečnou atmosférou, které jsou typické pro Itálii.  

Neapol leží na severním břehu stejnojmenného zálivu na jihovýchodě Kampánské nížiny. Mezi jeho výjimečné přírodní zajímavosti patří Vesuv a jeho okolí, které se nachází nad Neapolským zálivem. Jihovýchodní část obce se rozkládá na svahu Vesuvu, který se táhne severovýchodním a východním směrem do nížiny a je přerušen mírnými svahy kopce Capodimonte, který je 163 metrů vysoký.

Zajímavé je, že starověká Neapol, jejíž pozůstatky jsou dodnes patrné jižně od kopce Vomero, byla založena na břehu Neapolského zálivu.
Jeho prvními obyvateli byli Řekové, kteří zde vytvořili síť čtyř ulic.

Napoli Sotteranea neboli podzemní Neapol je název komplexu bývalých akvaduktů, katakomb a tunelů, které se nachází pod městem. Jde o důsledek geologické stavby v oblasti, která je postavena na vrstvách tufu vytvořeného popelem ze sopek Vesuv a Campi Flegrei. Snadno se těží, ale zároveň je velmi odolný, což z něj činí ideální stavební materiál.

Nejteplejší počasí panuje v Neapoli v letních měsících, kdy teploty dosahují až 30 °C. Během tohoto období teplota moře dosahuje až příjemných 28 °C.
Nejchladnějším měsícem je leden a  nejvíce srážek spadne v listopadu.

Nádherná a okouzlující Neapol čeká na své objevení! Myslete na svou bezpečnost
a nezapomeňte si před cestou sjednat vhodné cestovní pojištění.