Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Možnosti ubytování pro studenty v zahraničí


Pro studenty zahajující studium v ​​zahraničí není snadný úkol najít vhodné ubytování. Rozhoduje cena, umístění, služby a kvalita. Na výběr je mnoho možností. Na co byste si ale při výběru ubytování měli dát pozor? 
Moznosti-ubytovani-pro-studenty-v-zahranici-(1).jpg

Vysokoškolské koleje

Jestliže jste byli přijati na některou ze zahraničních univerzit, je ideální využít nabídky ubytování, které spadá pod příslušnou fakultu. Zahájení života v zahraničí tak může mít hladší průběh. Kromě toho budete okamžitě zařazeni do komunity, kde najdete společnost studentů podobného věku a zájmů, což vám usnadní překonání prvotních obtíží. S novými známými máte i možnost procvičit si jazykové dovednosti. Důležité je připravit se na to, že na kolej se musíte přihlásit včas, protože místa jsou většinou omezená a očekává se, že tuto možnost využije mnoho studentů.

Podnájem

Velkou výhodou bydlení v podnájmu je existence soukromí a vyšší míra nezávislosti. I zde je ale důležitým pravidlem začít hledat včas. Obecně platí, že vyšší ceny nájmů najdete v blízkosti vzdělávacích institucí a v centrech měst. Ale můžete ušetřit finance tím, že budete byt sdílet s dalšími studenty. Cena měsíčního nájemného pak bude mnohem přívětivější. Buďte opatrní při procházení inzerátů, protože se stává, že pořízené fotografie většinou ukazují ubytování v lepším světle, než ve skutečnosti je. Spolehněte se raději na recenze. 

Workaway

Nemáte dostatek financí a nebo vás zajímá něco netradičního a o bydlení v podnájmu ani na koleji zájem nemáte? Zkuste program Workaway, jedná se o opravdu speciální ubytování, protože můžete bydlet u místní rodiny, aniž byste platili za bydlení. Většinou je pobyt podmíněn tím, že pomáháte při zahradních pracích nebo činnostech kolem domu, případně dohlížíte na děti a domácí mazlíčky. Na druhou stranu ušetříte a můžete zažít skvělé zážitky a dozvědět se mnoho o místní kultuře a zvycích. Pokud si vás pod svá křídla vezme přátelská a milá rodina, vytvoříte si nezapomenutelné pouto. Více o možnostech ubytování Workaway si můžete přečíst ZDE

Pro vlastní bezpečnost a maximální pohodlí si ale určitě nezapomeňte sjednat cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']