Na co byste si měli dávat pozor ohledně místní zvěře?


Na dovolené je důležité být dobře informován o místní divoké přírodě a být připraven na možná nebezpečí. Zároveň respektujte životní prostředí a udělejte vše pro jeho ochranu.

Na-co-byste-si-meli-davat-pozor-ohledne-mistni-zvere-(1).jpgVždy sledujte značky upozorňující na konkrétní nebezpečí v dané oblasti, abyste předešli nepříjemnostem.

Před cestou, zvláště pokud se chystáte do exotické země, se informujte u svého všeobecného lékaře o očkování, které potřebujete a které si můžete vybrat.

Během letní dovolené je dobré koupit si odpuzovač komárů a nosit s sebou mast/léky proti uštknutí a bodnutí. Buďte připraveni na štípnutí hmyzem a kousnutí klíštětem. Nejdůležitější je co nejdříve odstranit klíštěte, proto mějte s sebou speciální pinzetu! Při svědění a zarudnutí po štípnutí hmyzem lze použít lokální volně prodejné přípravky na ochlazení a zklidnění pokožky a zmírnění svědění. Při mírné alergické reakci užijte šumivé tablety s vápníkem.

Přirozeným prostředím živočichů je les a voda. Na těchto místech se musíme přizpůsobit pravidlům matky přírody. Seznamte se s vlastnostmi a nebezpečími místních vodních živočichů. Před odjezdem na dovolenou si zjistěte, kde se nacházejí stanice první pomoci, abyste je v případě problémů snadno našli.

Nejste-li na písečné pláži, obujte si gumovou obuv, abyste se vyhnuli zraněním o ostré kameny. Pokud jste na túře v lese, doporučuje se nosit uzavřenou obuv a uzavřený oděv. Vždy postupujte podle vyznačené trasy, abyste se vyhnuli nečekaným překvapením.

Zapište si název účinné látky léku, který často užíváte a který si budete muset v případě potřeby pořídit, protože v zahraničí se vám nemusí podařit koupit lék stejné značky. Po příjezdu se informujte o zdravotnických zařízeních ve vaší dovolenkové destinaci, zajděte do lékárny, informujte se o lékařské péči a připravte si telefonní čísla, na která můžete volat v případě nouze (záchranka, lékař).

Vždy upřednostňujte bezpečnost svých blízkých a svou vlastní bezpečnost! Uzavřete si u nás cestovní pojištění, abyste byli připraveni na všechny případy!