Na co si dát pozor při rezervaci ubytování


Ubytování na druhém konci světa si můžete zarezervovat během několika kliknutí, ale mějte na paměti, že tento proces je sice snadný, ale může mít i svá úskalí. Důležité je rezervovat si ubytování prostřednictvím skutečně spolehlivého poskytovatele - existuje spousta stránek a často velmi lákavých nabídek, ale měli byste si vybrat mezinárodně uznávané portály pro rezervaci ubytování, jako je Airbnb nebo booking.com.

Zajimavosti-Portugalska.jpgPozorně si také přečtěte inzerát a zjistěte, kde se ubytování nachází, jaká je jeho vzdálenost od centra nebo pláže, jaký je výhled z okna nebo terasy, jaká je cena a vybavení. Zvažte, zda chcete plnou penzi, polopenzi nebo vlastní stravu, a podle toho hledejte. Zjistěte si podmínky, například jak dlouho a za jaký příplatek můžete rezervaci zrušit nebo změnit.

Vyplatí se ověřit, zda není lepší nabídka ubytování o týden později nebo dříve. Věnujte trochu více času porovnání 3-4 vyhlédnutých ubytování, a pokud si nejste něčím jisti, zavolejte nebo napište SMS s dotazem.

Kromě rezervace ubytování byste se také měli ujistit, že máte správné cestovní pojištění!