Nadčasová krása Florencie


Florencie je jedním z největších měst Itálie, hlavním městem a kulturní centrem regionu Toskánsko a také sídlem florentské arcidiecéze. Florencie se nachází téměř ve středu italského poloostrova a má skoro 370 000 obyvatel. Bylo založeno starými Římany a od středověku až do současnosti je významným obchodním a hospodářským centrem. Historické centrum Florencie je od roku 1982 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

V tomto jedinečném městě se nachází nespočet historických a uměleckých památek. Florencie je také nazývána jako "kolébka renesance", a to z dobrého důvodu. Většina dochovaných staveb a památek pochází ze 14., 15. a 16. století, z období rané, vrcholné a pozdní renesance a nachází se na území ohraničeném středověkými hradbami. Florencie byla v roce 1986 Evropským hlavním městem kultury.

Mezi její hlavní památky patří kaple svatého Jana Křtitele, katedrála Duomo, zvonice, Palazzo Vecchio a Ponte alla Carraia. Město má bohaté kulturní a umělecké dědictví a je oblíbeným turistickým cílem. Typické pro Florencii jsou úzké uličky v centru města, skvělé restaurace a kavárny, pestrý kulturní program a několik historických památek. Ve Florencii je významná gastronomie a doporučujeme ochutnat typické italské pokrmy ve zdejších místních restauracích.

Archeologické nálezy ukazují, že oblast Florencie byla osídlena již před třemi tisíci lety. Nejvýznamnější období florentského umění spadá do 13. až 16. století. Florentská škola je souhrnný název pro sochaře a malíře tohoto období. Jeho vznik souvisel s rychlým průmyslovým a obchodním rozvojem města. Zajímavostí je, že Guccio Gucci založil svou značku kožených výrobků, obuvi a šperků právě ve Florencii a také, že se tyto výrobky staly světově proslulým luxusním zbožím. Město Florencie je obrovské živoucí umělecké dílo, které stojí za to prozkoumat.

Historické město proslavili Medicejští, Amerigo Vespucci, Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Sandro Botticelli a Michelangelo Buonarroti.

Podnebí ve Florencii je ovlivněno středomořským klimatem. Pro Florencii je typické teplé a slunečné počasí v létě, které je ideální pro trávení své dovolené. V letních měsících dosahují denní teploty příjemných 28-29 °C. Nejvíce srážek spadne v květnu a červnu.

Užijte si bezproblémovou návštěvu uměleckého města Florencie a nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění.