Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Nadčasová krása Florencie


Florencie je jedním z největších měst v Itálii, sídlem a kulturním centrem regionu Toskánsko a sídlem florentské arcidiecéze. Florencie se nachází téměř uprostřed italského poloostrova a má téměř 370 000 obyvatel. Osada založená starými Římany byla od středověku až do současnosti významným obchodním a hospodářským centrem. Od roku 1982 je historické centrum Florencie součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Nadcasova-krasa-Florencie-(1).jpgToto jedinečné město je domovem nespočtu historických a uměleckých zajímavostí. Ne náhodou je označována také jako „kolébka renesance“. Většina jeho dochovaných budov a památek pochází ze 14.–16. století. století, z období renesance trecento, quattrocento, cinquecento. Většina atrakcí se nachází v oblasti ohraničené středověkými městskými hradbami. Florencie byla v roce 1986 hlavním městem kultury Evropy.

Mezi jeho hlavní atrakce patří kaple sv. Jana Křtitele, florentská katedrála, zvonice, Palazzo Vecchio a Ponte alla Carraia. Město s bohatou kulturní a uměleckou historií je skutečně vyhledávaným turistickým cílem. Na návštěvníky čekají úzké uličky místního centra, skvělé restaurace a kavárny, pestré kulturní programy a nespočet památek. Gastronomie regionu je významná, ve zdejších restauracích můžete ochutnat autentická italská jídla.

Podle archeologických nálezů byla oblast dnešní Florencie osídlena již před třemi tisíci lety. Význačným obdobím florentského umění je 13.–16. století. století. Název florentské školy se používá jako souhrnný název pro tehdejší sochaře a malíře. Jeho vznik souvisel s rychlým průmyslovým a obchodním rozvojem města. Zajímavostí je, že Guccio Gucci založil svou značku kůží, bot a šperků ve Florencii a produkty se dnes staly světově proslulým luxusním zbožím. Město Florencie je vlastně obrovské, živé umělecké dílo, které stojí za to prozkoumat.

Historické město je poznamenáno slavnými jmény jako rod Medici, Amerigo Vespucci, Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Sandro Botticelli a Michelangelo Buonarroti.

Letní období v oblasti Florencie je typicky teplé a slunečné, ideální pro dovolenou. Během letních měsíců dosahují denní teploty příjemných 28-29 stupňů C. Nejvíce srážek spadne v květnu a červnu. Klima Florencie je utvářeno středomořskými klimatickými vlivy.

Ať je návštěva města bezstarostná! Vyberte si skutečně spolehlivé a pohodlné cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']