Nejkrásnější evropské letní destinace


Alespoň jednou během léta si každý z nás odskočí na pár dní odpočinout. Je možné, že se vypravíte na pláž nebo Balaton, ale pokud nechcete jen ležet u vody, vyplatí se vybrat si pláž s městem, které můžete prozkoumat.

Nejkrasnejsi-evropske-letni-destinace-(1).jpgEvropa má neuvěřitelné množství pokladů, které se vyplatí prozkoumat. Jedním z takových zázraků je Sevilla, skutečně temperamentní španělské město s více než dvoutisíciletou historií a nejvýznamnější město Evropy. Milovníkům gastronomie doporučujeme alespoň jednou navštívit Kypr, kde si nelze nechat ujít plněný hroznový list a jehněčí kleftiko. Historie ostrova sahá téměř 10 000 let dozadu, takže kromě pohodového podnebí a vynikajícího jídla je zde také mnoho možností na poznávání a zábavu.

Chcete-li zažít skutečně horkou atmosféru a srdečnou přátelskou pohostinnost, vydejte se do Barcelony, hlavního města Katalánska, kde se můžete na chvíli ztratit mezi okouzlujícími římskými a středověkými stavbami. Kouzlo malých kavárniček je téměř nepřekonatelné, i když káva sem tam není tak dokonalá. Konečně, návštěva dánského Skagenu je poněkud neobvyklou, ale o to lepší volbou. Nejsevernější město Dánska nabízí kouzelný zážitek díky dlouhým písčitým plážím a půvabným domům s červenými střechami.

Jaké jsou nejoblíbenější letní destinace v Evropě?

Split, Chorvatsko

Split je druhé největší město v Chorvatsku a hospodářské a kulturní centrum Dalmácie, které se nachází na pobřeží Jaderského moře. Split je znám také jako srdce Dalmácie, což není náhoda. Město si zaslouží zvláštní zmínku mezi chorvatskými prázdninovými letovisky nejen pro své exotické pláže a jedinečné přírodní prostředí, ale také pro bohatý kulturní a noční život a pestrý program aktivit. Split je ideální dovolenkovou destinací pro rodiny s malými dětmi, mladé i starší.

K hlavním atrakcím lokality patří samotné staré město v hradbách bývalého Diokleciánova paláce a Diokleciánův akvadukt, postavený ve stejnou dobu jako palác. Je to jeden z nejpozoruhodnějších a nejlépe zachovaných antických akvaduktů v zemi, pocházející ze 13. století. K nejvýznamnějším a nejzachovalejším starobylým památkám ve městě patří palác Papalić z 15. století, nejvýznamnější gotická památka města, ve které sídlí městské muzeum, a palác Agubio.

Tenerife

Největší ostrov Kanárských ostrovů, Tenerife, je španělskou truhlicí pokladů a nachází se v severovýchodním Atlantiku. Ostrov je známý svými malebnými horami, z nichž nejznámější je téměř 4 000 metrů vysoká sopka Teide, oficiálně nejvyšší vrch země. Nejznámější část Kanárských ostrovů je mimořádně oblíbenou dovolenkovou destinací pro ty, kteří si chtějí odpočinout, neboť zde celoročně panuje letní teplo a slunce a je zde jedinečná příroda. Tenerife je také známý jako ostrov věčného jara díky neustále příznivému počasí.

Tenerife nabízí také řadu atrakcí a destinací pro rodiny, skupiny přátel a páry. Pro děti je v první řadě povinností aquapark Tenerife, který patří k nejlepším v Evropě, ale pro malé i velké jsou skvělé i zoologická zahrada a park s divokou přírodou. A pro dospělé jsou národní park Teide, pyramidy v Guimě, maják Punta Teno, muzea, výstavy, krásné historické budovy a vynikající restaurace jen některé z atrakcí, které učiní váš pobyt nezapomenutelným, nemluvě o výjimečných plážích!

Slunečné pobřeží, Bulharsko

Slunečné pobřeží je jedním z nejoblíbenějších turistických středisek na černomořském pobřeží Bulharska, v oblasti Nesebar, jen 35 km od Burgasu. Jeho 8 kilometrů dlouhá pláž s jemným bílým pískem vynikající kvality je rok co rok oblíbeným cílem turistů a přitahuje statisíce rekreantů z celého světa. Slunečné pobřeží je ideální na opalování a odpočinek, protože je téměř vždy zalité sluncem, odtud pochází i jeho název, ale zároveň zde fouká příjemný vítr, takže celkově je zde počasí na dovolenou ideální.

Na pláži si můžete vyzkoušet množství vodních sportů, pokud byste se raději věnovali aktivnějším aktivitám než opalování. Voda se pozvolna prohlubuje, takže se v ní mohou bezpečně koupat i ti nejmenší, ale je zde i křišťálově čistá voda, díky čemuž je velmi oblíbená mezi potápěči a šnorchlisty. Staré město na Slunečném pobřeží nabízí čilý ruch a výborné restaurace a bary pro ty, kteří si chtějí po dni odpočinku na pláži něco zobnout. Rušný noční život je vždy skvělým zdrojem zábavy pro cestovatele, mladé i starší návštěvníky večírků s širokou nabídkou podniků a aktivit. Nesmíme zapomínat ani na úchvatné západy slunce, které jsou pro všechny cestovatele neopakovatelným zážitkem. Slunečné pobřeží je nejoblíbenější dovolenkovou destinací v Bulharsku, o čemž svědčí i široká nabídka ubytování na Slunečném pobřeží, a to z hlediska ceny i stylu, takže každý si zde najde svůj ideální letní přechodný domov, ve kterém bude moci přespat po dokonalém letním dni!

Kromě letní evropské destinace je důležité vybrat si také správné cestovní pojištění!