Nejkrásnější přírodní útvary Thajska


Thajsko nabízí skvělou příležitost pro všechny, kdo touží po dobrodružství. Najdete v něm nespočet přírodních krás s bohatou historickou tradicí, a také otevřenou přátelskou kulturu a skvělé podnebí. Výhodou je i to, že na dovolenou do Thajska můžete vyrazit během zimy.

Nejkrasnejsi-prirodni-utvary-Thajska-(1).jpgThajsko se nachází v jihovýchodní Asii, na Indočínském poloostrově. Na východě sousedí s Laosem a Kambodžou, na jihu s Malajsií a Thajským zálivem (Siam) a na západě s Andamanským mořem a Myanmarem. Krásná země je jednou z hlavních turistických destinací na světě a její pověst je dána především bohatou kulturou a tradicemi, které jsou dodnes živé. Unikátní jsou navíc i přírodní útvary, které se na jeho území nacházejí: nádherné tropické ostrovy, zelené palmy, divoké skalní útvary, jeskyně, vodopády. A co byste měli v Thajsku určitě vidět?

Poloostrov Railay

Poloostrov Railay, obklopený malebnými horami a přístupný pouze malou lodí, je jednou z největších a nejoblíbenějších horolezeckých destinací v jihovýchodní Asii. Vápencové skály vyčnívající z tyrkysové vody nabízejí nezapomenutelný pohled, který je často k vidění na thajských pohlednicích. Milovníci koupání mohou v této oblasti objevit bílé písečné pláže a malé skryté zátoky.

Národní park Khao Sok

Snová přírodní rezervace o rozloze 739 kilometrů čtverečních se nachází v jižní části Thajska. Park je známý svými plovoucími bungalovy a malebným jezerem. Při troše štěstí a načasování můžete spatřit i extrémně vzácnou květinu, rafflesii, která je zajímavá tím, že jde o nejtěžší květinu na světě. Na venkově můžete obdivovat krásnou krajinu deštného pralesa a vodopády. V parku jsou k dispozici také říční kanoistika a výlety do džungle.

Pláž Karon, ostrov Phuket

Exotická pláž Karon je rušné letovisko na dlouhé písečné pláži Andamanského moře. Je to skvělá volba pro rodiny s dětmi. Měkký bílý písek, křišťálově čistá voda, slunečné klima – to čeká každého cestovatele, který si chce na dovolené na ostrově Phuket odpočinout. Pro děti je tu řada atrakcí a vstup do moře se svažuje pozvolna, takže se mohou bezpečně vyřádit ve vlnách. Navíc tady objevíte turistické stezky lemované džunglí, které vedou k vyhlídce Karon. Ta nabízí nejkrásnější panorama při západu slunce. 

Hlavní sezóna pro návštěvu Thajska je především v období naší zimy, od listopadu do března. Nicméně, nebojte se vyrazit v období našeho léta, od května do září, kdy je krásné počasí na jihovýchodním pobřeží Thajska, na ostrovech Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.

První, co byste ale měli před cestou do Thajska udělat, je uzavřít správné cestovní pojištění, aby na vás nečekalo žádné nepříjemné překvapení!