Nejkrásnější přírodní útvary v Nizozemsku


Nizozemsko je západoevropská země. Na jihu hraničí s Belgií, na východě s Německem a na severozápadě se Severním mořem. Jeho hlavním a největším městem je Amsterdam, správním sídlem je Haag. Historické a kulturní hodnoty Nizozemska jsou skutečně jedinečné. Na cestovatele čekají voňavé tulipány, hyacinty, narcisy, útulné cyklostezky, okouzlující větrné mlýny a mnoho dalších přírodních divů. Turisté si často připadají, jako by byli postavami na holandském obrazu. Je čas objevit ty nejkrásnější přírodní útvary v Nizozemsku!

Nejkrasnejsi-prirodni-utvary-v-Nizozemsku-(1).jpgNizozemsko je západním pokračováním Severoněmecké nížiny. Vodovodní síť země je mimořádně bohatá. Všechny řeky vtékající do země ústí do Severního moře. Zajímavostí je, že území Nizozemska se neustále propadá, třetina území země je již pod hladinou moře. V našem článku jsme shromáždili některé holandské lokality, které stojí za to prozkoumat, když jste tady. Pojďme se podívat, jaké to jsou!

Frísko

V této severní nizozemské provincii se nachází největší evropský řetězec sladké vody. Díky nádherným jezerům je tato oblast mimořádně oblíbená pro milovníky vodních sportů. V létě si návštěvníci mohou vyzkoušet sportovní soutěže a v zimě se na zamrzlých jezerech každoročně pořádá velká bruslařská soutěž Elfstedentocht. Země vod Frísko oplývá krásnými přírodními hodnotami, je domovem divokých kachen, racků a mnoha dalších živočišných druhů.

Zeeland

Nejzápadnější provincie Nizozemska je skutečným turistickým rájem. Oblast zahrnuje několik malých ostrůvků, skalnaté pobřeží, které se zde nachází, je opravdu malebné. Krajina je také ideální pro delší túry, pěšky nebo na kole a my můžeme prozkoumat tento krásný kraj. Pobřežní laguny a zvláštní druhy ptáků, které zde žijí, činí tuto lokalitu jedinečnou.

Drenthe

V krajině Drenthe na severovýchodě Nizozemska je pro milovníky přírody k dispozici 1400 km cyklistických tras, které vedou malebnými pustinami, močály, písečnými dunami a lesy. Oblast je vhodná i pro delší túry. Pokud chcete čerstvý vzduch, zelenou přírodu a klid, navštivte tuto holandskou provincii!

Světově unikátní přírodní lokality čekají na své objevení! První, co bychom ale měli před cestou vždy udělat, je uzavřít správné cestovní pojištění, aby nás nečekalo žádné nepříjemné překvapení! Měj bezpečný výlet!