Nejkrásnější španělské pláže


Pokud hledáte dovolenou u moře ve Španělsku, stojíte před nesnadnou volbou, neboť země nabízí nepřeberné množství krásných pláží. Tři z nich jsou však jedinečné a rozhodně stojí za návštěvu.

La Concha, San Sebastián

Krásná zátoka La Concha je pojmenována podle svého charakteristického tvaru půlměsíce. Bílá písečná pláž se táhne v délce jednoho kilometru a díky tomu, jak je rozlehlá, není příliš přeplněná lidmi. Největším benefitem je, že voda je zde téměř vždy klidná, což z ní činí ideální místo pro plavání, pádlování a opalování!

Bogatell, Barcelona

Ačkoli je Barceloneta nejznámější z barcelonských pláží, místní obyvatelé si pro svůj odpočinek  stále častěji vybírají pláž Bogatell. Hlavním důvodem je především to, že je zde méně lidí než na pláži Barceloneta, která je preferovaná turisty. Další výhodou je mnohem čistší pláž a také tato pláž není cílem místních kapsářů. Nevýhodou je, že je cesta z centra města mnohem delší, nicméně odměnou bude průzračná voda, podstatně více prostoru na pláži, větší klid a také mnohem lepší vybavení, které je zde k dispozici.

Ses Salines, Ibiza

Ibiza je v letních měsících jedním z nejoblíbenějších ostrovů ve Španělsku. Spojuje pestrý a rušný noční život s nejexkluzivnějším ubytováním a také wellness zážitky. Zdejší hudební festivaly lákají milovníky zábavy z celého světa. Každé léto se na Ibize konají nejextravagantnější festivaly, kterých se účastní velmi známá jména DJ. Nezapomeňte, že na Ibize se nacházejí také jedny z nejlepších pláží v Evropě. Jednou z nejznámějších je Ses Salines, známá křišťálově čistou vodou, jemným pískem a luxusními plážovými bary včetně slavného Malibu Beach Clubu a Jockey Clubu Salinas. Na pláži Ses Salines si každý najde něco pro sebe. Nachází se zde relaxační úseky pro ty, kteří si chtějí odpočinout, ale také rozmanitá nabídka  vodních sportů pro aktivní jedince. Velmi oblíbené jsou také taneční akce na pláži, které jsou oddělené, aby nebyl narušován klid odpočívajících lidí na pláži.

Pokud byste se rozhodli pro dovolenou u moře ve Španělsku, nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění!