Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Nejlepší lyžařská střediska v Rumunsku


Sníh, slunce, zážitek z rychlé jízdy a dechberoucí panoramata. To jsou většinou podmínky, které lyžaři hledají v zimních střediscích. Často jim ale zimní dovolená tzv. provětrá kapsy. Poohlížíte se po levnější a dobře dostupné lokalitě, která bude splňovat všechna nej? Zkuste Rumunsko. 
Nejlepsi-lyzarska-strediska-v-Rumunsku-(1).jpgPokud hledáte opravdu kvalitní lyžařské středisko, nemusíte jezdit daleko, stačí zamířit do Rumunska. Země má více než 180 oficiálních sjezdovek, které uspokojí potřeby těch, kteří mají rádi bezpečnost, ale i těch, kteří chtějí extrémní zážitky. Zajímavostí je, že krajina a horská panoramata mohou s přehledem konkurovat západním lyžařským střediskům.

Poiana Brasov

Poklidné městečko Poiana Brasov je domovem stejnojmenného lyžařského rezortu s horskými stezkami, ledovým kluzištěm, krytým rekreačním střediskem a sportovním komplexem, který nabízí tubing a sáňkování. Celá lokalita je posetá luxusními hotely, penziony, lyžařskými obchody a tradičními rumunskými restauracemi. Poiana je zaslouženě nejoblíbenějším lyžařským střediskem v celém Rumunsku, přestože je také nejdražší. V porovnání se známými západními středisky ve Francii, Itálii, Rakousku či Švýcarsku je ovšem levná. Pokud nechcete platit vyšší cenu za ubytování u sjezdovky, rezervujte si pobyt ve městě Brasov a spojte lyžování s prohlídkou města. Brasov se nachází jen 14 km od lyžařského střediska, což je asi 25 minut jízdy autem.

Predeal

Predeal se svými 2100 metry nad mořem nabízí nádherné prostředí pro lyžování. Stupeň obtížnosti sjezdovky byl klasifikován jako střední, takže může být perfektním terénem i pro ty, kteří se teprve učí lyžovat, nebo si ještě nejsou natolik jisti, aby si vybrali některou z červených či černých sjezdovek. Areál je možné navštívit celoročně a turisté této možnosti hojně využívají. I přes velkou návštěvnost je snadné rezervovat si tady ubytování, protože je v okolí dostatek hotelů a penzionů.

Madarasi Hargita

Sjezdovky v oblasti Madarasi Hargita prošly v posledních letech velkým rozvojem. Místo může nabídnout mnoho příjemných překvapení. Sjezdovka je kratší (3,5 km), ale přesto tady každou zimu nasněží tak, abyste si ji užili na 100 %. 

Důležité je, abyste si při lyžování i jiném zimním sportování v zahraničí vždy sjednali odpovídající cestovní pojištění, aby vás nepotkalo nepříjemné překvapení!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']