Nejlepší sýry na světě


Sýr je jednou z nejoblíbenějších a nejrozmanitějších lahůdek na světě a Evropa je rozhodně místem, kde zrají ty nejlepší sýry. S bohatou historií a dlouhou tradicí výroby sýrů se evropský kontinent může pochlubit působivou řadou možností. Ochutnejte rozmanité druhy sýrů, jako je například Camembert, Parmezán, Gorgonzola, Cheddar, Gouda či Gruyères!

Nejlepsi-syry-na-svete-(1).jpg

Camembert

Camembert je francouzský sýr s jemnou kůrou a máslovým vnitřkem, vysoce ceněný pro svou bohatou chuť a jemnou texturu. S historií dlouhou více než 200 let se tento sýr stal symbolem francouzské gastronomie.
 

Parmazán

Dá se definovat jako „král sýrů“ a pochází z italské oblasti Parma. Tento tvrdý a drobivý sýr se často používá k obohacení těstovin a salátů a je typický svou pikantní a slanou chutí.
 

Gorgonzola

Italský sýr se smetanovou texturou a výraznou plísňovou chutí, který vyniká svými komplexními vlastnostmi. Lze ho podávat jako předkrm nebo přidat do omáček na těstoviny a do salátů.
 

Cheddar

Původem je tento sýr z Anglie. Je znám svou žlutou barvou a bohatou chutí plnou osobitosti. Tento sýr se dodává v různých variantách, jako je extra vyzrálý cheddar a nebo chilli cheddar. S cheddarem lze uspokojit různé kulinářské preference.
 

Gouda

Gouda je holandský sýr, který je oblíbený díky své sladké chuti a hladké struktuře. Může být podáván jako obyčejný a nebo přidáván do sendvičů a jiných jídel.
 

Gruyères

Pochází ze Švýcarska a vyniká svou jemnou chutí a matnou texturou. Tento sýr se často používá v tradičních švýcarských receptech, jako je fondue.

Evropa je sýrovým rájem. Ať už si vychutnáváte jemné pochoutky z hermelínu nebo robustního parmezánu, každý z těchto sýrů má své jedinečné kouzlo a přináší na váš talíř kus evropské kulinářské tradice a kultury. Než se vydáte na své evropské putování za sýry, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, abyste zůstali v klidu a v bezpečí před případnými problémy.