Populace Prahy přesahuje 1,3 milionu. Ve srovnání s dalšími městy na nás může Praha působit mnohdy přeplněně. Přesto je oproti některým světovým metropolím v podstatě vesnicí. Znáte největší města světa? A lákalo by vás se do nich zajet podívat?
Dillí, Indie
Mezi největší města na světě se bezesporu řadí indické Dillí. Je to jedna z nejstarších původních osad na světě, ve které dnes žije téměř 19 milionů lidí. Jeho hustota obyvatelstva je téměř 8 000 lidí na kilometr čtvereční, což z něj činí jednu z nejhustěji osídlených oblastí. V této kategorii však výrazně zaostává za Bombají, která má téměř nepochopitelnou hustotu zalidnění 22 000 lidí/km2.
Šanghaj, Čína
Největší průmyslové město Číny, které má téměř 25 milionů obyvatel, ale díky rozsáhlé rozloze je jeho hustota osídlení nižší, a to 3 300 osob/km2. Tato hodnota je blízká Praze, až na to, že rozloha Šanghaje je patnáctkrát větší než rozloha našeho hlavního města. Šanghaj je město mnoha světových NEJ. Je to nejen nejlidnatější město Číny, ale druhé nejlidnatější město na světě vůbec. Metro je v této metropoli druhé největší na světě a jezdí tady Maglev, nejrychlejší rychlovlak na světě, který dokáže překonat rychlost 600 kilometrů za hodinu.
Peking, Čína
Možná překvapivě není Peking nejlidnatějším městem Číny. Peking se dostal na třetí místo, ale s 22 miliony obyvatel jej nelze podceňovat. Rozlohou totiž patří k naprosto největším, a díky tomu je jeho hustota osídlení nízká, pouhých 1300 osob/km2.
Tokio, Japonsko
Tokio je nejlidnatější prefekturou v Japonsku, které má bez aglomerace 12 milionů obyvatel, ale s aglomerací jde o největší město na světě (38 milionů obyvatel). K tokijské aglomeraci patří Kawasaki, Jokohama a mnoho dalších okolních měst. Podle prognóz se počet obyvatel Tokia nadále zvyšuje a zvyšovat bude.
Pokud vás zajímá, jak se žije v nejlidnatějších oblastech světa, nyní už víte, kam zavítat. Před cestou si ale nezapomeňte zařídit
cestovní pojištění! Je nezbytným doplňkem a čím více se vydáte směrem do neznámých oblastí, tím důležitější je.