Nesebar, klenot Bulharska


Nesebar je jedno z nejstarších měst v Bulharsku, které se nachází na malebném poloostrově na pobřeží Černého moře. Zdejší letovisko bylo vždy oblíbeným cílem turistů ať už s cílem uskutečnit svatební cestu, rodinnou dovolenou nebo výlet s přáteli. Zajímavostí je, že staré město Nesebar je od roku 1983 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, díky svému velkému množství zachovaných kulturních památek, z nichž téměř všechny jsou ve výborném stavu.

Nesebar je často nazýván perlou Černého moře. Nesebar je pestré město se starými kostely v byzantském stylu, tisíce let starými památkami a starobylými ruinami různých kultur na jednom místě. Pokud chcete dále prozkoumat historické
a architektonické poklady tohoto poloostrova, měli byste navštívit také ruiny kostela Panny Marie v Eleusis nebo kostely svatého Michaela a svatého Gabriela Archanděla.

Pokud dáváte přednost relaxu, opalování se či koupání, v Nesebaru rozhodně nebudete zklamáni. Nesebar nabízí rozlehlé pláže, krásné a průzračné moře,
kde můžete strávit celé hodiny. Tato destinace je také skvělou a bezpečnou volbou pro rodiny s malými dětmi, neboť zde jsou úseky, kde pláže jsou mělčí.
Najdeme zde také velké množství vynikajících restaurací a barů, kde si můžete pochutnat na místních specialitách i na pokrmech mezinárodní kuchyně.

Počasí v Nesebaru je od května do září naprosto ideální pro turistiku. V letní sezóně je zde slunečné a teplé počasí, kdy teploty dosahují až 30°C. Také se můžete osvěžit v moři, které dosahuje příjemných 26°C. Teploty v zimě však mohou klesnout i pod 10°C. Díky počasí a teplotám v zimě je průměrná roční teplota 15°C.

Než se rozhodnete prozkoumat Nesebar, nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění.