Objevte neodolatelné Korfu


Řecký ostrov Korfu v Jónském moři je jedním z dvou největších Jónských ostrovů. Spolu s menšími ostrovy tvoří Korfu okraj severozápadní hranice země. Korfu je ideální volbou pro dovolenou, protože každý si tady najde vhodné aktivity pro sebe. Korfu je vhodné pro relax, procestování ostrova s prohlídkou památek nebo také pro rušný noční život. Nejoblíbenějším letoviskem ostrova je obec Sidari, která se nachází na severu a je oblíbeným turistickým centrem s množstvím restaurací, ubytování, barů a písečných pláží.

Hlavní město ostrova, známé také jako Kerkyra, je postaveno na hoře s výhledem na moře a je rozděleno na severní a jižní část. Východně od severní části se nachází Starý hrad, který je od města oddělen příkopem. Tuto citadelu založili Byzantinci a Benátčané ji značně rozšířili a opevnili. Obyvatelé Korfu zde žili po staletí. Benátská přítomnost se také podepsala na jiných mnoha stavbách a památkách. Ve městech na Korfu je velmi patrné i míšení různých národů a kultur.

Na Korfu máte výběr z mnoha aktivit. Můžete navštívit například zdejší muzea, památky a kulturní centra. Za průzkum stojí i stará a nová pevnost. Tyto pevnosti si můžete prohlédnout při procházce náměstím Esplanade, které je největším v Řecku. Mezi další zajímavosti Korfu řadíme také ikonický klášter obklopený vodou, kostel svatého Spyridona, benátskou pevnost, Artemidin kostel a maličký ostrov Pontikonisi.

A kdy je nejvhodnější doba k návštěvě? Korfu je pro turisty velmi příznivé od května do října, kdy můžete očekávat velmi příjemné teploty a téměř nulové srážky. Průměrná srpnová teplota vody i vzduchu na Korfu je 29°C.

Než vyrazíte na tento krásný ostrov, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění!