Okouzlující Mykonos


Mykonos je ostrov v řeckém souostroví Kyklady. Je mezinárodně proslulou turistickou destinací, zejména pro svůj legendární noční život. Jak praví legenda, název ostrova je odvozen od jména místního hrdiny, který byl údajně Apollónovým potomkem.

Mykonos je proslulý svou minimalistickou kykladskou architekturou a je plný tradičních zářivě bílých domů a kostelů s modrými kupolemi. Poznávacím znamením ostrova jsou však krásné tradiční větrné mlýny před "Malými Benátkami". Doporučujeme se zde zajít podívat na kouzelné a nezapomenutelné západy slunce. Mykonos také nabízí širokou škálu ubytování od tradičních zářivě bílých domků až po luxusní hotely, takže si zde každý najde svůj dočasný domov.

Mykonos je skvělou destinací pro cestovatele, kteří rádi objevují zajímamá místa. Kostel Panayia Paraportiani, archeologické poklady, folklórní muzeum a námořní muzeum Vám pomohou poznat historii ostrova. Za návštěvu stojí také nákupní ulice v Hoře, kde najdete širokou škálu obchodů s obečením. Pokud máte v oblibě luxus a značkovou módu, doporučujeme navštívit ulici Matoyann, která je lemovaná značkovými obchody, půvabnými kavárnami a elegantními restauracemi.

Také zde najdeme nádherné pláže s křišťálově čistým mořem, písečnými břehy. Na plážích jsou také bary a restaurace, kde si můžete celý den užívat slunce s ledovou kávou nebo koktejlem v ruce.  Mykonos je také rájem milovníků vodních sportů. Velmi oblíbený je "Ostrov větrů", který láká surfaře a jachtaře z celého světa! Tento ostrov nabízí širokou škálu pláží, přičemž surfaři dávají přednost těm nejodlehlejším úsekům s největšími vlnami. Pro milovníky potápění je nejvhodnějším měsícem pro návštěvu Mykonu září, kdy je voda teplá a na mořském dně je nejlepší viditelnost.

Mykonos má z hlediska počasí nejdelší letní sezónu ze všech řeckých ostrovů. Od května do října zde panují příjemné teploty a jen mírné srážky. Průměrná nejvyšší teplota na Mykonu je 26°C v červenci a průměrná nejnižší teplota je 14°C v lednu.

Sjednání cestovního pojištění by mělo být důležitou a nezbytnou položkou před odcestováním, proto si ho nezapomeňte sjednat a vyražte na nádherný řecký ostrov Mykonos.