Ostrov Gran Canaria


Gran Canaria je třetím největším a také jedním z nejkrásnějších Kanárských ostrovů, které jsou součástí Španělska. Gran Canaria patří také k nejoblíbenějším destinacím pro trávení dovolené. Ostrov se rozkládá na více než 1 500 km čtverečních
v Atlantském oceánu a k jeho největším vrcholům patří téměř 2 000 metrů vysoká sopka Pico de las Nieves. Sopka už dávno není aktivní a dnes je vyhledávaným horolezeckým cílem.

Ostrov se nachází pouhých 150 kilometrů od afrického pobřeží a jeho povrch
je rozdělen pohořím, které odděluje severní a jižní část Gran Canarie. Krajina se v severní a jižní části velmi liší. Severní polovina se vyznačuje bujnou zelenou vegetací a hustými lesy, zatímco jižní polovina je typická svou pouští a nádhernými písečnými plážemi. Zdejší pláže nabízejí křišťálově čisté moře a velké množství vynikajících restaurací s jedinečnou kuchyní, osvěžujícími nápoji a živou hudbou.

Las Palmas de Gran Canaria je největším a jedním z nejoblíbenějších měst
na ostrově, které nabízí širokou škálu zábavných aktivit pro všechny věkové kategorie. Najdete zde také celou řadu nočních klubů, restaurací a barů.

Gran Canaria je ideální volbou ve všech ročních obdobích, protože zde po celý rok panují příjemné teploty. Přes den se teplota pohybuje kolem 24 °C.
Průměrná roční teplota na ostrově Gran Canaria je příjemných 20 °C a zdejší počasí je ovlivněno středomořským klimatem.  

Proto jsou Kanárské ostrovy nazývány také „ostrovy věčného jara.“ Celoročně tak Gran Canaria patří k vyhledávané a cenově dostupné destinaci pro jachtaře.
 

Než se vydáte na dovolenou na tento nádherný ostrov s rozmanitou krajinou, nezapomeňte si sjednat vhodné cestovní pojištění.