Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Památky Estonska


Estonsko je nejsevernější ze všech tří pobaltských států a zároveň je i státem nejmenším. Pochopitelně tak má i nejméně obyvatel. Co mu ubralo na velikosti rozměrové, přidává mu na významu ekonomickém. Objevte Estonsko!
Pamatky-Estonska-(1).jpgEstonsko, oficiálně Estonská republika, je severoevropský stát na východním pobřeží Baltského moře. Na severu a západě jej omývá Baltské moře, na východě sousedí s Ruskem a na jihu Lotyšskem. Patří spolu s Litvou a Lotyšskem mezi Pobaltské státy. Stát, který byl v roce 1940 připojen k Sovětskému svazu, získal nezávislost v roce 1991. Estonsko je skutečný klenot. Najdete tady malebná středověká města, historické památky a divoké pláže. Co stojí za to vidět? 

Hlavní město Tallinn

Tallinn je ekonomickým a kulturním centrem země a jeho středověká architektura je nesmírně důležitá. Název města znamená v překladu „Dánská pevnost“. Největší počet dochovaných středověkých domů v estonské metropoli pochází z doby německých rytířů. Čtvrť v srdci města, zvaná Toompea, je ve skutečnosti vápencový kopec, který si zachoval svůj historický nádech díky svým dlážděným uličkám a starým budovám. Areál se dochoval v perfektním stavu a je dostupný pěšky. Z vrcholu Toompea je vidět většina Starého Města. Historické centrum města je právem zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Uvnitř městských hradeb se totiž ocitnete v jednom z nejlépe dochovaných středověkých měst Evropy.

Letovisko Pärnu

Pärnu se nachází tam, kde se stejnojmenná řeka vlévá do Rižského zálivu, u východního pobřeží Baltského moře. Místní obyvatelé tuto lokalitu přezdívají „hlavní město léta“, protože mnoho Estonců zde v létě tráví dovolenou. Pláže Pärnu se mohou pochlubit jemným bílým pískem a krásnými dunami. Plážová promenáda vede podél pobřeží a dodává pocit tradičního přímořského letoviska.

Národní park Lahemaa

Národní park Lahemaa je snadno dostupný z Tallinnu, asi hodinu jízdy autem. Je ideální destinací pro jednodenní výlet. Stromy zde rostou na bažinaté půdě a díky tomu se podílí na kvalitním životním prostředí. Prozkoumat tuto jedinečnou oblast můžete po 5 km dlouhé promenádě, tvořené chodníčky a kouzelnými cestičkami tak, abyste mohli přejít suchou nohou. V centru parku leží vesnice Sagadi, kde se nachází hrad Sagadi, který rozhodně stojí za návštěvu. Dozvíte se tady více o pestré historii a kultuře regionu.

Kdykoli se rozhodnete pro cestu do této půvabné země, nezapomeňte si před odjezdem uzavřít příslušné cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']