Památky Francie


Když si jen vzpomenete na Francii, určitě se vám vybaví mnoho památek a zajímavostí. Francouzská Riviéra, působivá města a gastronomické speciality včetně vynikajících vín. A je toho mnohem víc! Jestli jste ještě ve Francii nebyli, nezapomeňte navštívit to nejpodstatnější!

Pamatky-Francie-(1).jpg

Paříž - město lásky, módy a světla

Francouzská metropole je zaslouženě jedním z nejnavštěvovanějších měst světa, protože svou jedinečnou atmosférou uchvacuje mnohé turisty. Paříž je také často nazývaná městem lásky, módy a světla. Životní styl Francouzů, romantické historické budovy, staré domy na Seině, množství uměleckých galerií a luxusních obchodů, to vše vytváří ve městě nezapomenutelnou atmosféru, kterou si každý snadno zamiluje. Najdete tady mnoho atrakcí. V muzeu Louvre si můžete prohlédnout díla nejslavnějších umělců nebo navštívit historickou budovu Arc de Triomphe, ale celé panoráma města přirozeně zvýrazňuje jedna z nejznámějších budov světa, Eiffelova věž. Pro romantickou atmosféru staré Paříže se můžete zatoulat také do čtvrti Montmartre. 

Francouzská Riviéra - půvab, luxus a dechberoucí panoramata

Je známá také jako Azurové pobřeží (Côte d'Azur) a je jednou z nejznámějších rekreačních oblastí na pobřeží Středozemního moře, od Marseille po Menton. Zahrnuje podmanivá města jako Nice, Saint-Tropez, Cannes, Monako nebo Monte Carlo. Oblast Côte d'Azur je známá svým půvabem, luxusem a kasiny, ale svým návštěvníkům nabízí mnohem víc. Při procházce po luxusních pobřežních promenádách se před vámi rozprostře nádherné panorama s malebným pohořím Alp. V jiskřivých městech riviéry je spoustu příležitostí k relaxaci, neboť kromě skvělého koupání můžete prozkoumat některou z okolních horských vesniček, navštívit muzea a užít si gastronomické speciality.

Provence - nekonečná modrá pole levandule

Provence je historická oblast v jižní Francii, známá také jako domov levandule, slunečnic a máku. A z levandule se tady vyrábí ledacos. Můžete ochutnat třeba levandulovou zmrzlinu, bonbony nebo med a zakoupit různé esence, které mají množství blahodárných účinků. V Provence se každoročně konají levandulové slavnosti a oblíbená rostlina tu má dokonce i své muzeum. Díky příjemnému středomořskému klimatu se v Provence vyrábí i nejkvalitnější francouzská vína a region je také známý vybranou gastronomií. Mezi jeho působivé přírodní zajímavosti patří Verdonský kaňon, který je označován jako Evropský Grand Canyon.

Ať už vyrazíte do Francie kdykoli, je důležité nezapomenout před odjezdem uzavřít příslušné cestovní pojištění, abyste si svou dovolenou v klidu užili!