Pozor na podvodníky! Zákazníky kontaktují lidé, kteří se vydávají za falešné zaměstnance společnosti AXA. Další informace, co dělat, naleznete zde.
 

Památky ve Walesu


Wales je z členských států Spojeného království nejméně známý, i když je bohatý na mnoho přírodních krás a pamětihodností. Ať už chcete navštívit nádherné zámky, historické hrady, udělat si výlet do hor či za kulturou do města, určitě si tady vyberete.

Pamatky-ve-Walesu-(1).jpegCesta do Velké Británie nemusí znamenat jen návštěvu Londýna a okolí. Zkuste něco nového a navštivte Wales. Je jedinečný a místní atmosféra vám učaruje. V zemi s rudým drakem na vlajce, s krkolomným, leč stále živým jazykem, se svébytnou kulturou a bohatou historií určitě najdete mnoho zajímavých míst.

Historické hrady

Wales je domovem hradů a zámků. Jedním z nejznámějších je hrad Conwy, který byl postavený králem Edwardem. Zámek dokonale navozuje středověkou atmosféru a najdete ho na seznamu světového dědictví UNESCO. Hrad Conwy je nyní jedním z nejnavštěvovanějších hradů ve Walesu. Velmi známý je také hrad Raglan v jihovýchodním Walesu. Byl postaven jako symbol bohatství a zaujme vás speciálními polygonálními tvary.

Quay House – nejmenší dům v Británii

Chata známá jako Quay House se nachází na nábřeží Conwy a jako nejmenší dům v Británii přitahuje mnoho turistů. Dům má červené stěny, je neobydlený a je díky malému půdorysu zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Malé město s dlouhým názvem

V průběhu historie obyvatelé Walesu vždy trvali na zachování svého vlastního jazyka. Nic to nedokazuje lépe než nevyslovitelný a nejdelší název města ve Walesu: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysilio-gogogoch. Osada se nachází na ostrově Anglesey a každoročně přitahuje tisíce turistů. Patří, stejně jako historické hrady a zámky, mezi památky ve Walesu s vyšší návštěvností. 

Země vodopádů

Wales je také zaslouženě známý svými vodopády padajícími přes sytě zelené stráně. Nejvyšší vodopád v zemi je Pistyll Rhaeadr, který je nedaleko Oswesrty. Vodopád, který sestupuje ve třech krocích z nádherného pohoří Berwyn, nabízí návštěvníkům malebný pohled v kteroukoli roční dobu.

Ať už máte během své cesty do Walesu namířeno do kteréhokoliv města, nezapomeňte si uzavřít správné cestovní pojištění!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']